До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Золота дівчина

На Іграх-2018 у програмі змагань знову залишився тільки один слалом – гігантський. Водночас з’явилося нововведення, покликане загострити боротьбу на трасі до межі.

Якщо раніше спортсмени протягом одного раунду плей-оф здійснювали по два спуски, обмінюючись при цьому доріжками, то на Олімпіаді в Пхьончхані залишили тільки один. А доріжку обирав той, хто показав найкращий результат за підсумками кваліфікаційних заїздів. Тобто в учасників – жодного права на помилку: класична олімпійська система «програв – вилетів» у дії!
Так чи інакше, а перемогли в цій дисципліні все ж найсильніші.
Несправедливість правил не скасовує величі унікальної чешки Естер Ледецки, котра назавжди увійшла в історію як спортсменка, яка перемогла на одній Олімпіаді в двох різних видах спорту – гірських лижах і сноубордингу. 22-річна Ледецка є чинною чемпіонкою світу, а на етапах Кубка у цьому сезоні здобула п’ять перемог у шести стартах (одного разу вона не стартувала).
«Мене багато хто переконував, що вийти на лідерські позиції в обох видах спорту неможливо, - сказала Естер. – Та поки мені цікаво, очевидно, виступатиму і там, і там, і подивимося, що буде.
У кожному старті я намагаюся показувати максимум, викладатися на сто відсотків. І я щаслива, що вдалося перемогти. Мене підтримувала моя команда, за що я дуже вдячна. Без її допомоги я не досягла б таких результатів. Сьогодні я була впевнена в собі, насолоджувалась виступом. А найбільше задоволення приносить те, що я завоювала «золото» в сноуборді і гірських лижах».
Лідер української збірної і учасниця двох попередніх Ігор Аннамарі Данча (Чундак) реально претендувала на потраплянні до фіналів, хоча на минулому чемпіонаті світу найкращим її результатом було 17-те місце. Нагадаємо, що для участі в Олімпіаді необхідно було розміститися в топ-30 світового рейтингу. Данча з цим завданням впоралася. А на етапі Кубка світу в Австрії в паралельному слаломі посіла 8-е місце.
Однак пройти до фіналу наша сноубордистка не змогла. «Всі конкурентки мені були знайомі, а результатом похвалитися не можу, - прокоментувала свій виступ спортсменка, - сьогодні я остання через помилку ціною в 15 секунд. Фізично і технічно була відмінно готова, а морально, на жаль, не справилася».
Після своєї другої Олімпіади в Сочі Аннамарі вийшла заміж, народила доньку. Повернулась до тренувань наприкінці 2015 року, набирала форму вдало, про що свідчить срібна медаль, здобута на Універсіаді-2016 в Аламати.

Повністю читайте у віддрукованому номері.