33 медалі білого цирку

На Олімпіаді-2018 серед гірськолижників було розіграно 11 комплектів нагород. До звичних швидкісного спуску, супергіганту, гіганту, слалому і комбінації у чоловіків і жінок додався командний старт. У ньому 16 збірних, у складі яких було по 6 спортсменів (3 чоловіки і 3 жінки), змагалися в паралельному слаломі за системою плей-оф.

Комбінація, з якої розпочалася олімпійська історія гірськолижного спорту, на Іграх розігрувалася востаннє.

Комбінація, чоловіки

Незважаючи на рідкісні виступи в комбінації, шанси австрійця Марселя Хіршера також розцінювалися як дуже високі, адже на останніх чемпіонатах світу він поклав до своєї скарбнички «золото» і «срібло». У швидкісному спуску, щоправда, австрієць виявився не першим і не другим, а дванадцятим, зате слалом подолав з найкращим часом і виборов «золото». А француз став другим.
Український гірськолижник Іван Ковбаснюк не зміг завершити суперкомбінацію. В швидкісному спуску він став 56-м з відставанням од лідера в 5 секунд, в слаломі ризикував і не втримався на трасі на одному з віражів. Окрім Івана етап не змогли завершити ще 27 гірськолижників.

Швидкісний спуск, чоловіки

Ті, хто очікував продовження «дуелі» швейцарця Беата Фойца і норвежця Акселя Лунда Свіндала, що намітилася на початку сезону, не помилилися. Фойц – чинний чемпіон світу в цій дисципліні, а легендарний норвежець наполегливо готувався до Олімпіади, навіть нехтуючи Великим кришталевим глобусом. Він і відсвяткував перемогу, найдивніше, що для Акселя це перше олімпійське «золото» в швидкісному спуску.
Іван Ковбаснюк показав 49-й результат.

Супергігант, чоловіки

«Якщо «золото» в супергіганті здобуде хтось не з «великої трійки» – Аксель Свіндаль, К’єтіль Янсруд, Маттіас Майєр, гірськолижний світ буде дуже здивований», - говорили напередодні чоловічого супергіганту. І, дійсно, двоє з цієї трійки зійшли на подіум. Олімпійський чемпіон Сочі, щоправда зі швидкісного спуску, австрієць Майєр – на найвищу сходинку, а стабільний норвежець Янсруд, лідер заліку Кубка світу, - на третю. Між ними розмістився швейцарець Фойц, на якого за великим рахунком ніхто і не ставив.
Іван Ковбаснюк не фінішував.

Гігантський слалом, чоловіки

У гіганті нинішнього сезону домінував шестиразовий чемпіон світу австрієць Марсель Хіршер, якого небезпідставно називають найкращим гірськолижником сучасності. Другий в заліку Кубка світу норвежець Хенрік Крістофферсен істотно додав у стабільності, але за класом поступався Хіршеру.
Срібну медаль здобув Крістофферсен, якому на другій спробі вдалося обійти навіть самого Хіршера, однак не переграти короля гіганта, який і став чемпіоном.
Перша спроба Івана Ковбаснюка не була дуже вдалою, з відставанням од лідера 12,14 сек. він посів 70-те місце. А другий спуск він здолав набагато впевненіше – з 51-м результатом, що в підсумку дозволило українцю розміститися на 57-му місці.

Слалом, чоловіки

Найстабільніший слаломіст останніх років Марсель Хіршер зійшов з середини траси після помилки у верхній її частині! Цього ніхто не міг передбачити.
Перемогу святкував Андре Мюрер, котрий демонстрував неабияку стабільність протягом сезону, маючи у восьми стартах два подіуми і два четвертих місця. Повболівати за Мюрера прибув особисто король Швеції Карл Густав.
Іван Ковбаснюк не фінішував у першій спробі.

Андре Мюрер

Гігантський слалом, жінки

Як зізналася після фінішу чемпіонка Мікаела Шиффрін із США, вона знала, що здатна виграти гігантський слалом.
Наша Ольга Книш у другій спробі зійшла з дистанції. «Гігантський слалом – улюблена дисципліна Ольги, – прокоментувала тренер Юлія Шепіленко. – На жаль, у неї не все сьогодні вийшло. У першій спробі вона зробила помилку у середній частині траси, хоча початок вийшов хорошим, вона показала гідний час. Порівняно з дівчатами-суперницями її рівня, результат Олі був одним із найкращих».

Слалом, жінки

Як здавалося всім, слалом – дисципліна, в якій найлегше передбачити переможця. Хто як не Мікаела Шиффрін, котра виграла 21 із 27 слаломів в Кубку світу, в яких брала участь? А якщо станеться неймовірне і американка не виграє слалом? Тоді, як стверджували, найвищі шанси має словачка Петра Влхова. Щоправда, є ще «вічно друга» шведка Фріда Хансдоттер, яка здебільшого боїться ризикувати і діє «від оборони», втім, як і швейцарка Венді Холденер, в активі котрої жодної перемоги в слаломі. Фріді й Венді пророкували боротьбу за бронзову медаль.
Однак саме ці дві спортсменки розіграли «золото», яке дісталося Хансдоттер. Шиффрін опинилася лише на 4-му місці. Ольша Книш завершила змагання на 45-й позиції.

Супергігант, жінки

І жодний фахівець не називав серед імовірних кандидатів на чемпіонство Естер Ледецку. Чешка, яка є дворазовою чемпіонкою світу зі сноубордингу.
Коли Естер розпочала гонку під 26-м стартовим номером, усі передбачувані фаворити вже давали перші інтерв’ю. «Я й дотепер не знаю, як мені вдалося перемогти. Коли я побачила, що виграла одну соту у Файт, то подумала, це якась помилка і на табло результат іншої учасниці». Але це була правда, Ледецка стала чемпіонкою! «Бронза» дісталася Вайрайтер.
Ольга Книш показала 43-й час серед тих, кому вдалося фінішувати, вона програла чемпіонці 9,49 сек.

Повністю читайте у віддрукованому номері.