До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Домінують і виграють

У санному спорті, як завжди, домінували німецькі спортсмени. На Олімпійських іграх-2014 у Сочі вони здобули всі чотири розігрувані золоті медалі, а за п’ять останніх Олімпіад – 12 із 16-ти. У Пхьончхані команда Німеччини мала не менше надій відсвяткувати чотири перемоги.

Хоча шанси триразового олімпійського чемпіона Фелікса Лоха перед стартом змагань чоловіків вважали не беззаперечними, видатний німецький саночник був дуже близький до четвертого «золота»! Він лідирував після трьох заїздів, але під час четвертого помилився на одному з віражів, через що відстав од лідерів майже на секунду. Жахлива невдача залишила його не тільки без золотої, а й без медалі загалом. Лох став тільки п’ятим… І після фінішу, як новачок, розплакався в обіймах у батька. Санний світ був шокований цією драмою.
А австрієць Давід Гляйшер, котрий несподівано став чемпіоном, зізнався, що подумки готувався до того, що після чотирьох заїздів виграє Лох, і не очікував побачити своє прізвище вгорі підсумкової таблиці.
В одномісних санях виступали двоє українських спортсменів – Антон Дукач і Андрій Мандзій. І хоча потрапити до фінального четвертого заїзду їм не вдалося, в актив можна записати виступ 22-річного Дукача. За підсумками трьох спусків він посів 23-тє місце, і цей результат став не тільки найкращим серед наших саночників у Пхьончхані, а й за всю історію виступів українських чоловіків в одномісних санях за часи Незалежності. «Антон дебютував на Іграх і, звичайно, хвилювався, - прокоментував виступ підопічного тренер команди Олег Жеребецький. - Незважаючи на помилку у першому заїзді, він зібрався і в другому й третьому показав непоганий результат. Дукач міг би поборотись і за місце в топ-20, якби не перший спуск».
Доля золотої нагороди серед жінок навряд чи викликала у когось сумніви. Олімпійська чемпіонка-2014 Наталі Гейзенбергер і через чотири роки мала величезну перевагу над усіма конкурентками. Лідер сезону, вона щогонки фінішувала на подіумі, і лише тричі – на третьому місці. Хто міг вчинити опір славнозвісній саночниці? Хіба що подруга по команді Тетяна Хюфнер. Вона і в Сочі розмістилася на другому місці слідом за Наталі, і взяла гору над нею на останньому чемпіонаті світу! Однак у Пхьончхані 34-річна олімпійська чемпіонка-2010 все ж залишилася без медалі. На 0,069 сек. обійшла Тетяну в боротьбі за «бронзу» 30-річна канадка Алекс Гоф, котрій не звикати фінішувати за призерами з браком мінімальних тисячних секунди. Однак цього разу вона продемонструвала завидну стабільність у заїздах, а отже, й перевагу над Хюфнер. А чергове «золото» забрала Гейзенбергер!
Серед українок найкращою була Олена Шхумова, котра посіла 21-ше місце, що є найкращим її результатом у сезоні. Олена Стецків зупинилася на 28-й позиції. «Для мене як тренера залишається великою загадкою, чому Стецків не змогла проїхати на Олімпійських іграх без помилок: цілий сезон вона виступала стабільно. Після перших двох заїздів Олена скаржилася, що сани були некерованими, але і для неї, і для Шхумової інвентар готувався однаково, - зазначив тренер збірної Тарас Гарцула. – А тими спробами, які показала Олена Шхумова, можна бути задоволеним. На інших змаганнях сезону Олена їде швидше, але психологічно їй тяжко витримати усю кількість спусків. Тут, у Пхьончхані, вона зібралася, зуміла себе налаштувати і показала хороше проходження траси».

Олександр Оболончик і Роман Захарків

У змаганнях на двомісних санях перше місце мали розіграти два німецькі дуети Тобіас Вендль – Тобіас Арльт і Тоні Еггерт – Саша Бенеккен. Перші двоє, олімпійські чемпіони-2014, вважалися головними фаворитами. Зіпсувати цю німецьку ідилію на олімпійському подіумі до снаги було, мабуть, тільки багаторазовим медалістам чемпіонатів світу австрійцям Петеру Пенцу – Георгу Фішлеру. Так і сталося, саме цей дует посунув з другого місця Еггерта – Бенеккена.
Наша двійка Роман Захарків – Олександр Оболончик під час першого заїзду припустилася кількох помилок, які вони намагалися виправити у другій спробі. Набагато краще подолати трасу їм, на жаль, не вдалося і в підсумку українські спортсмени посіли 20-те місце. «Ми хвилювалися, але намагалися впоратися із завданням добре», - сказали Роман і Олександр.
У командних змаганнях нашу команду представляли Олена Шхумова, Антон Дукач, Роман Захарків і Олександр Оболончик. Вони показали останній 13-й результат. А золоті медалі здобула збірна Німеччини.