Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Дебют на «відмінно»: два особистих рекорди!

15 і 16 лютого на санно-бобслейній трасі в Пхьончхані панували скелетоністи-чоловіки. Було зрозуміло, що шансів проти господаря треку корейця Юн Сунбіна немає ні в кого.

Накат на домашній трасі – ключовий аргумент навіть у суперечці із суперзірками. Ця ситуація відома з історії всіх попередніх зимових Ігор.
Уже після першої спроби прогнози справдилися: Юн Сунбін привіз другому місцю 0,3 секунди – потужний відрив, який далі тільки збільшувався. Демонструючи фантастичну стабільність, проїхавши на всіх ділянках траси в чотирьох заїздах з абсолютно найкращим результатом, кореєць завоював золоту медаль!
Коментуючи свій виступ у Пхьончхані, чемпіон Юн Сунбін розповів, що прагнув усі заїзди пройти з однаковою віддачею. Намагався не впасти у самовпевненість від своїх результатів і робити те, що необхідно. «Я не виступав би на Олімпіаді, якщо у мене не було б таланту, але при цьому команда і тренери допомогли мені всього цього досягти». Його перші кроки в скелетоні не були легкими, однак Юн заперечив розмовам про те, що у нього начебто виникав страх перед швидкістю: «Це більшою мірою було наслідком болючих ударів об борти. Але з перших же днів у скелетоні я намагався на звертати на це уваги і рухатися вперед».

У цій компанії зірок напрочуд спокійно почувався дебютант Олімпійських ігор і української команди 19-річний Владислав Гераскевич. У першому заїзді він показав 14-й результат (51,26). За сумою двох спроб став 15-м (1.42,42), трьох – 14-м (2.33,63). Сенсаційним виявився 4-й спуск, який Владислав подолав особливо впевнено з сьомим часом (50,84). Це дозволило нашому скелетоністу в підсумку посісти 12-те місце, що є дуже високим показником для змагань такого рангу. Ось що значить показати найкращий результат в останній спробі!

Основна характеристика скелетоніста – швидкість розгону. Чи задоволені ви нею на олімпійських стартах? – запитуємо у Владислава.

- У першому заїзді я показав стартовий час 4,98 секунди і дуже зрадів, це був мій особистий рекорд. А в четвертому встановив новий: 4,96! Загалом же старт – це для нас проблемний відрізок, бо в Україні немає стартової естакади і відпрацьовувати розгін маємо можливість тільки восени, на льоду. Львівська естакада нині потребує ремонту, вона нам дуже потрібна, адже щоб не відставати на старті, необхідно його постійно тренувати.

На першому спуску вас трохи помотало по бортиках, а другий ви вже намагалися подолати дуже акуратно?

- Після дев’ятого віражу іде досить складна ділянка, де багато хто помиляється. Та й сам віраж дещо дивний, низький і з низькими бортами, там досить складно потрапити в правильну лінію. Чи був я занадто обережним? Ні, я намагався їхати на результат, тримати позицію, яка у нас дуже важлива, бо впливає на аеродинаміку. І якщо з боку здавалося, що їду дуже акуратно, приму це як комплімент. Але те, що в скелетоні не можна розслаблятися, це точно. Одне лише торкання борту може коштувати багато, змінити весь перебіг подій.

Чи могли ви розраховувати на такий результат, коли їхали на Ігри? – запитали ми у Михайла Гераскевича – тренера і батька Владислава.

- Ми з сином завжди розраховуємо на найвищий результат, у цьому у нас немає психологічних бар’єрів.
Враховуючи складність треку, психологічний тиск, який завжди є на Олімпійських іграх, надзвичайну відповідальність сезону, коли кожний бал на етапах Кубка світу виривали в запеклій боротьбі, Владислав виступив на змаганнях більш ніж на «відмінно».

Який заїзд вихованця ви поставили б на перше місце, навіть не з погляду чистого часу, а за якістю роботи?

- Без сумнівів, це четвертий, завершальний заїзд, адже в ньому Влад припустився найменшої кількості помилок і здобув найважливішу перемогу над собою, перевершив особисті рекорди як у стартовому розгоні, так і в їзді.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Розмовляла
Галина НЕЧАЄВА

Фото
Миколи БОЧКА, Іллі ХОХЛОВА