До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Весна гімнастичних надій

Міжнародний турнір Гран-прі з художньої гімнастики Deriugina Cup – це подія, якою по праву пишається наша країна. Турнір, який дебютував 1992-го, став брендом вітчизняного спорту і є одним із найпрестижніших у світі. Через нього пройшли практично всі зірки останніх десятиліть, у тому числі Оксана Скалдіна, Олена Вітриченко, Анна Безсонова, Тамара Єрофєєва, Наталія Годунко, Анна Різатдінова та інші.

От і нинішньої весни спортсменки з 30 країн приїхали до Києва, аби поборотися за призи 23-го Deriugina Cup-2018. Програма старту була великою: змагання пре-юніорок, юніорок, сеньйорок, груп. А лідери своїх національних збірних боролися за місця на п’єдесталі турніру Гран-прі.
Гостем київського турніру був президент Міжнародної федерації гімнастики (FIG), член Міжнародного олімпійського комітету Морінарі Ватанабе. У своєму виступі він підкреслив величезний внесок Альбіни й Ірини Дерюгіних, Ірини Блохіної у розвиток світової художньої гімнастики, подякував за прекрасну організацію турніру.
А згадати найяскравіші моменти історії нашої художньої гімнастики глядачам допомагали кадри кінохроніки, які змінювали один одного на величезному екрані поруч зі сценою.
У міжнародному турнірі сеньйорок (особиста першість) перемогла росіянка Ірина Анненкова. Її співвітчизниця Поліна Орлова – на третьому місці. Між ними на п’єдесталі розташувалася білоруска Аліна Гарнасько. Кращою серед наших гімнасток була Олександра Яремчук, вона посіла дев’яте місце.
У рамках міжнародного турніру в окремих видах у сеньйорок першенствували: у вправі з обручем - Ірина Анненкова, слідом за нею розташувалися Аліна Гарнасько і Анастасія Салос (Білорусь). Українки Олександра Яремчук і Маріола Боднарчук посіли відповідно сьоме і восьме місця.
Такі ж місця посіли наші Анна Собещакова і Вікторія Фотієва у вправі з м’ячем. Трійка призерів у цьому виді: Еріка Зафірова (Болгарія), Ірина Анненкова, Поліна Орлова.
Булави: перше місце – Юлія Ісаченко (Білорусь), друге – Поліна Орлова, третє – Аліна Гарнасько.
У вправі зі стрічкою перші дві позиції посіли Ірина Анненкова та Анастасія Гузенкова (Росія), бронзова нагорода – у болгарки Петі Борисової. Анна Собещакова – восьма.
Групове багатоборстві у сеньорок в двох видах – 5 обручів; 3 м’ячі + 2 скакалки – українки виграли, випередивши суперниць з Ізраїлю, Естонії і Латвії. Наша команда виступала в такому складі: Анастасія Возняк, Валерія Юзьвяк, Діана Міжерицька, Валерія Ханіна, Дар’я Кобець, Аліна Бихно.
Трійка призерів в багатоборстві Гран-прі за сумою чотирьох видів: Катерина Селезньова (Росія), Катрин Тасєва (Болгарія) і Марія Сергеєва (Росія). Зовсім трохи бронзовій призерці поступилася наша Єва Мелещук (четверте місце). У Влади Нікольченко, Яніки Вартлаан і Олени Дьяченко відповідно сьоме, дев’яте і десяте місця.
На заключному етапі Deriugina Cup-2018 розігрувалося шість комплектів нагород – два в групах і чотири в особистій першості Гран-прі в окремих видах.
Що стосується груп, то в обох фіналах українки впевнено перемогли у вправах із 5-ма обручами. У вправах «3 м’яча + 2 скакалки» перше місце посіли представниці Ізраїлю. Наші дівчата – други.
У чотирьох особистих фіналах перші місця порівну розділили Марія Сергеєва (обруч і булави) і Катерина Селезньова (м’яч і стрічка). Крім того, Сергеєва здобула ще й «бронзу» (булави), а Селезньова двічі була другою (обруч і булави). До числа призерок Гран-при також увійшли болгарка Катрин Тасєва («срібло» у м’ячі та стрічці, «бронза» – у булавах), білоруска Юлія Євчик («бронза» у стрічці). Не залишилася без нагороди Олена Дьяченко. Бронзову медаль вона завоювала у вправі з обручем. Єва Мелещук посіла четверте місце у вправах з обручем, п’яте – зі стрічкою, сьоме – з м’ячем. У Влади Нікольченко п’яте місце у вправах із булавами, сьоме – зі стрічкою, восьме – з м’ячем. Яніка Вартлаан – на сьомому місці у вправах із булавами.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
Павла БАГМУТА, Валерія СОЛОВЙОВА