«Сузір’я» героїв спорту
- Олімпійська Арена №1-2018
- Інші публікації
У залі зібралися представники олімпійських і неолімпійських видів, паралімпійці й дефлімпійці, ветерани спорту. Гостей вітали віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, віце-президент Національного олімпійського комітету Володимир Бринзак, президент Спортивного комітету Ілля Шевляк і президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич.
Чудовим подарунком для гостей церемонії стала барвиста презентація ХХІІІ зимових Олімпійських ігор в Пхьончхані, яку провели представники Посольства Республіки Корея.
В’ячеслав Кириленко подякував спортсменам за ту радість, яку вони принесли країні своїми перемогами. Він підкреслив, що Уряд робитиме все, аби фінансова і організаційна підтримка спорту і фізичної культури збільшувалася.
Володимир Бринзак побажав усій спортивній спільноті подальших успіхів і передав вітання від президента НОК Сергія Бубки.
Про яскраві перемоги 2017 року спортсменів-неолімпійців, зокрема на Всесвітніх іграх, розповів Ілля Шевляк.
2017-го виповнилося 25 років паралімпійському руху України, а 2018-го стільки ж відзначатиме Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Як сказав Валерій Сушкевич, до цих дат спортсмени-паралімпійці підійшли з видатними досягненнями, про що свідчать численні медалі найпрестижніших світових форумів.
Міністр молоді та спорту І. Жданов висловив сердечну подяку спортсменам і всім, хто допомагав українським атлетам завоювати понад 3900 нагород на найбільших міжнародних стартах. На Всесвітніх іграх-2017 збірна України вперше увійшла до топ-5 найсильніших команд планети. Сенсаційним став виступ українців на Дефлімпійських іграх, де вони посіли друге командне місце.
Вперше Україна приймала чемпіонат Європи зі стрибків у воду, який проводився в Києві і завершився блискучою перемогою нашої збірної. Також вперше в нашій країні – у Харкові – відбувся чемпіонат Європи з боксу. І тут українська команда виступила з тріумфом. На Львівщині під егідою Міжнародного паралімпійського комітету провели етап Кубка світу з лижних гонок та біатлону. У Чернівцях на високому рівні організували чемпіонат світу з мотокросу на мотоциклах з колясками.
Реалізується цьогорічне рішення Уряду про створення двох нових Державних центрів олімпійської підготовки з легкої атлетики – Східного (у Сумах) і Західного (у Луцьку).
Ігор Жданов вручив ордени «За заслуги» III ступеня чемпіонам Всесвітніх ігор Станіславу Горуні (карате) і Світлані Мальковій (стрибки на батуті). Бронзовий призер Ігор, переможець Кубків світу та Європи з кікбоксингу WAKO Роман Головатюк був удостоєний медалі «За працю та звитягу».
І ось – кульмінація свята! На сцену піднімаються ті, кому 2017-го аплодували найбільші спортивні арени світу. Тепер їх вшановують на рідному «Олімпійському». Церемонія визначення найкращих – це свято без кінця і краю, тому що перемоги не закінчуються отриманням нагород. Вони завжди попереду!
Володимир Продивус і Олександр Хижняк
Лауреати премії «Спортивне сузір’я»-2017
«Чемпіон 2017 року»:
• Ольга Харлан (переможниця світового Гран-прі-2017 з фехтування на шаблі);
• Олександр Хижняк (чемпіон світу та Європи з боксу);
• Світлана Тросюк (чемпіонка Всесвітніх ігор-2017 з сумо);
• Сергій Куляба (чемпіон Всесвітніх ігор-2017, чемпіон Європи та призер чемпіонату світу, володар Кубка світу 2017 р. з таїландського боксу Муей-Тай);
• Іван Сивак (переможець і бронзовий призер чемпіонату світу зі спортивних танців на візках в індивідуальних програмах «стандарт» і «фристайл»);
• Інна Візір (дворазова чемпіонка, срібна і дворазова бронзова призерка ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор з карате).
«Світове визнання»:
• Лариса Соловйова (перша в історії чотириразова чемпіонка Всесвітніх ігор з пауерліфтингу);
• Юлія Левченко (срібна призерка чемпіонату світу з легкої атлетики у стрибках у висоту).
«Спільна перемога»:
• Ольга Лящук і Лідія Гунько (найсильніші жінки планети за підсумками першого чемпіонату світу зі стронгмену серед професіоналів).
«За відданість справі»:
• Микола Костенко (видатна постать у світі спорту).
«Найкращий рух, інтегрований в спорт для всіх»:
• Національна федерація самбо України в особі її президента Вадима Рогача.
«Найкращий організатор спортивного заходу»:
• Федерація України зі стрибків у воду в особі її президента Ігоря Лисова.
«Команда року»:
• Національна збірна України з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу (чемпіони світу);
• Чоловіча збірна з баскетболу 3х3 (бронзові призери чемпіонату Європи).
«Тренер сильних духом»:
• Марина Омельченко (тренер Лейли Аджаметової – чемпіонки Паралімпіади-2016, триразової чемпіонки світу з легкої атлетики 2017 р. серед спортсменів з вадами зору, і Максима Пендрака – срібного призера Дефлімпіади-2017 з легкої атлетики серед спортсменів з вадами слуху);
• Микола Богодистий (заслужений тренер України, котрий 10 років присвятив роботі зі спортсменами з порушеннями слуху);
• Сіражутдін Базаєв (головний тренер збірної України з пауерліфтингу – найсильнішої команди світу 2017-го року);
• Олександр Хижняк (тренер чемпіона світу та Європи з боксу Олександра Хижняка).