До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

«Альтаїр»: світло майбутніх перемог

Альтаїр – альфа зірка сузір’я Орла. Пам’ятаючи знаменитий вислів «як ви човен назвете, так він і попливе», Герой України президент ПАТ «ШУ «Покровське» Леонід Байсаров дав спортивному клубу, який відкрив на світанку Незалежності для дітей міста, назву найяскравішої зірки північної півкулі, з вірою в майбутні спортивні здобутки.

Черлідинг з’явився в «Альтаїрі» 2005-го. Наталя Коновалюк, котра вела тоді у клубі спортивну гімнастику й аеробіку, побачила в новому яскравому виді спорту олімпійське майбутнє й прийшла до Леоніда Байсарова з пропозицією відкрити секцію. Але черлідинг тільки видавався схожим на улюблені гімнастику й аеробіку. Нас правді ж він виявився складним самобутнім видом спорту, і молодому тренеру довелося розпочинати все з нуля. Купа спеціальної літератури, тренерські й суддівські семінари, участь у відкритих тренуваннях збірної країни. Часом здавалося, що навчанню не буде краю. Але на чемпіонаті країни-2008 у Харкові «Аль таїр» здобув першу перемогу у змаганнях юніорів, причомув одному з найпрестижніших видів програми – змаганнях черданс фристайл команд.

Витоки


Шлях до світу спорту п’ятирічній Наталці відкрив її батько Федір Маркович. Початок 70-х подарував світу легендарну Ольгу Корбут і, прочитавши одного разу вірш Роберта Рож дес твенського «Про гігантів», він привів дочку до зали спортивної гімнастики з таємною мрією, аби «два переможні банти» миготіли в телерепортажах на косичках його доньки.
Чемпіонами не народжуються, ними стають. Кандидату в майстри спорту Наталі Коно валюк олімпійські вершини не підкорилися. Але ставши тренером, вона твердо вирішила, що хтось з її учениць обов’язково зійде на світовий подіум.

Зіркові учениці


Далеко не кожному тренеру вдається виховати майстра спорту. Довести учня до збірної країни можуть найкращі. Наталя Коно валюк – одна з таких. Вона тренерсподвижник, людина, закохана у черлідинг, який став справою цілого життя. Чотирьом її вихованкам присвоєно звання майстра спорту, 22 є кандидатами.
А Лілія Гаврушко й Маргарита Наумова вже кілька років складають кістяк збірної України. Саме Маргарита Наумова принесла покровському «Альтаїру» 2013 року перше «золото» дорослого чемпіонату країни. Потім будуть і інші, не менш яскраві перемоги в національних чемпіо натах і Куб ках, але та найперша золота нагорода, подарована Наталі Фе дорівні її ученицею, знаходиться в центрі її тренерської колекції. Утім, для Всеукраїнської федерації черлідингу, звичайно, більш значущі інші завойовані її учнями медалі. Наприклад, «бронза» Лілії Гаврушко, здобута на студентському чемпіонаті світу 2016 року в американському Орландо, та золоті нагороди Всекитайської черлідингової олімпіади-2017, яку вибороли в Ріжао у складі збірної під керівництвом Анни Андрієнко Лілія Гаврушко й зовсім юна Олександра Данилів. Сьогоднів «Альтаїрі» тренуються більше 50 талановитих спортсменок, імена котрих в майбутньому обов’язково дізнається спортивний світ.

В «Альтаїрі» підготовлено:

12 чемпіонок України;
4 майстра спорту;
22 кандидата у майстри спорту;
1 бронзовий призер чемпіонату світу серед студентів;
2 переможці Всекитайської черлідингової Олімпіади

Тренер, суддя, президент


У Наталі Коновалюк багато обов’язків. Тренер вищої категорії, вона веде групи в обласній ДЮСШ, якою багато років керує Людмила Каун, і в ДЮСШ Покровська, де зелене світло черлідингу дав молодий амбітний керівник Ігор Юркін.
Підставив плече «Альтаїру» і місь кий голова Покровська Руслан Требушкін, виділивши з міського бюджету стипендії юним зірочкам Олександрі Єлисеєвій і Валерії Головізніній, котрі дедалі настирніше стукають у двері збірної України, завоювавши цьогоріч нагороди в національному чемпіонаті й Кубку.
Суддя національної категорії Наталя Коновалюк – одна з трьох арбітрів нашої федерації, котра обслуговувала всі чемпіонати країни починаючи з 2005 року. Цьогоріч черлідингова громадськість Дон басу висловила їй довіру, обравши президентом обласної федерації, яка на «золотому» рахунку у начальника управління у справах фізичної культури і спорту Донецької ОДА Володимира Мицика, котрий вірить у майбутні перемоги своїх землячок.
Торік спортсмени-черлідери принесли до консолідованого заліку області 2462 очка, а капітан збірної країни Лілія Гаврушко очолила список 10 кращих черлідерів України. Підтримка обласного керівництва дала потужний поштовх до розвитку виду в регіоні. Чемпіонка України Яна Шаталова успішно керує молодою перспективною командою у Білецькому. На рахунку її вихованок уже є перші нагороди чемпіонату країни серед дітей і юніорів. Пробує свої сили на всеукраїнських змаганнях СК «Файт» з Родинського під керівництвом Світлани Ситник і «Багіра» з Дружківки Ксенії Власенко.
Популярність черлідингу серед молоді зростає на Донбасі з кожним днем, а значить, будуть нові яскраві перемоги. Наталя Коновалюк йде по життю з девізом: «Коли хочеш, аби світ всміхнувся тобі – посміхнись світу». І хочеться вірити, що світ ще не один раз посміхнеться Наталі Федорівні та її спортсменкам, а «Альтаїр» стане командою-зіркою й командою зірок.

Юрій
КРИКУН