Медальний залік українських студентів

На спортивних аренах тайванського міста Тайбей (КНР) відбулися змагання 29-ї Всесвітньої літньої універсіади. За одинадцять днів було розіграно 275 комплектів нагород в 21 виді спорту. На медалі претендували 7639 студентів із 142 країн світу. Серед них – 179 вітчизняних атлетів з 55 вишів України, котрі змагалися в 14 видах програми.

День 1

Медальний почин для нашої команди зробив студент Сумського державного університету Андрій Колесник, який на турнірі дзюдоїстів здобув бронзову нагороду в категорії понад 100 кг, перемігши у вирішальному двобої бразильця Руана да Сільву.
Драматично відбувалися гімнастичні змагання серед чоловіків у командному багатоборстві, адже навіть найменша помилка одного із членів команди практично відкидала збірну далеко за межі призової трійки. Українська п’ятірка (Олег Верняєв – Національний університет фізичного виховання і спорту України, Ігор Радівілов – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Петро Пахнюк – Житомирський державний університет імені Івана Франка, Владислав Гривко – Харківська державна академія фізичної культури, Євген Юденков – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка) стала срібним призером, набравши 257,900 бала. Перемогла збірна Японії (260,225), третє місце посіли росіяни (253,150).
І от перше «золото» Універсіади-2017 в українській скарбничці! Його виборов віце-чемпіон світу з плавання Михайло Романчук (Рівненський державний гуманітарний університет). Він переміг у фінальному запливі на дистанції 400 м вільним стилем з результатом 3.45,96 – це новий рекорд Універсіади!

День 2

Призер чемпіонату світу з плавання Андрій Говоров (Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара) з результатом 20,90 сек. переміг у фіналі 50-метрівки батерфляєм, побивши восьмирічний рекорд Всесвітніх універсіад, встановлений кенійцем Джейсоном Дунфордом (23,02). Другим фінішував росіянин Андрій Жилкін (23,40), а «бронзу» здобули Андрій Хлопцов (Перяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди) і бразилець Енріке де Соуза Мартінс, котрі показали однаковий час (23,54).

День 3

Скарбничка нашої команди поповнилася п’ятьма медалями. Призери чемпіонату Європи зі стрибків у воду Вікторія Кесар (Запорізький національний технічний університет) і Станіслав Оліферчик (Луганський національний університет імені Тараса Шевченка) стали срібними призерами у синхронних стрибках з триметрового трампліна. Українська пара виконала всі стрибки без зривів і заробила 284,64 бала.
Олег Верняєв, як і два роки тому в південнокорейському Кванджу, став чемпіоном в особистому багатоборстві (88,300).
Студентка Національного університету фізичного виховання і спорту України Ірина Ромолданова здобула перемогу в змаганнях з тхеквондо.
На мажорній ноті закінчив цей день ще один представник НУФВСУ рапірист Дмитро Чучукало. У фінальному поєдинку японець Кіосуке Мацуяма вів у рахунку, але Дмитро зумів відігратися – 14:14. А потім він ризикнув, кинувшись в атаку, і Мацуяма не встиг уникнути чемпіонського «уколу». Студент Львівського державного університету фізичної культури Ростислав Герцик виборов бронзову медаль.

Чемпіонський заплив Михайла Романчука

День 4

23 серпня Олег Верняєв до «золота» в багатоборстві та «срібла», здобутого в командних змаганнях, додав дві срібні нагороди – у вправах на коні та опорному стрибку, а також «бронзу» у вправах на кільцях.
Цього ж дня відзначилася наша жіноча команда з фехтування на шпагах. У фінальному поєдинку дівчата завдали поразки команді США – 45:44. Чемпіонками стали Ксенія Пантелеєва, Анфіса Почкалова, Юлія Свистіль (усі – Львівський національний університет фізичної культури) і Джоан Фейбі Бежура (Тернопільський національний економічний університет).

День 5

Плавці здобули дві медалі. У фіналі 800-метрівки вільним стилем Михайло Романчук з результатом 7.46,28 виборов срібну медаль, а Сергій Фролов (Запорізький національний університет), показавши третій час (7.51,06), став бронзовим призером.

День 6

Чемпіонкою стала штангістка Ірина Деха (Харківська державна академія фізичної культури) у ваговій категорії до 90 кг.
Срібні нагороди завоювали легкоатлетка Ольга Ляхова (Тернопільський національний економічний університет) в бігу на 800 м і плавець Андрій Хлопцов на дистанції 100 м батерфляєм, бронзову – легкоатлетка Олена Колесниченко (Рівненський державний гуманітарний університет) в бігу на 400 м з бар'єрами.

День 7

Особливо потішили представники спортивної ходьби. Чемпіонкою на дистанції 20 км стала студентка Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Інна Кашина. Пізніше Інна разом з Аліною Цвілій (Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди) і Тамарою Гаврилюк (Житомирський державний університет імені Івана Франка) здобула ще одне «золото» в командних змаганнях. Чоловіча команда на цій же дистанції фінішувала третьою.
Наприкінці дня відзначилася бронзовою нагородою представниця Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка Марія Лівер (50 м брасом).

День 8

Чемпіонами Універсіади у командних змаганнях в міксті стали цьогорічні золоті медалісти чемпіонату Європи Олександр Горшковозов та Анастасія Недобіга (обоє Луганський національний університет імені Тараса Шевченка).

Українські дівчата – бронзові призерки волейбольного турніру

День 9

Чемпіонками у змаганнях з художньої гімнастики стали Марина Макарова (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), Дар'я Сич (Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту), Анастасія Подрушняк, Валерія Гудим (обидві – Національний університет фізичного виховання і спорту України) й Аліна Бихно (Олімпійський коледж імені Івана Піддубного). У групових змаганнях їхній результат – 33,550 бала.
Оксана Окунєва (Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова) виграла змагання в секторі для стрибків у висоту з результатом 197 см. Ірина Геращенко (Національний університет фізичного виховання і спорту України) стала другою.
Жіноча студентська збірна України з волейболу завоювала бронзові медалі. У матчі за третє місце дівчата здобули вольову перемогу над командою Тайбея – 3:1 (14:25, 25:13, 25:14, 25:21). Призерками стали: Юлія Бойко, Марина Дегтярьова, Кристина Нємцева, Анастасія Чернуха (усі – Харківська державна академія фізичної культури), Дар’я Дрозд, Катерина Сільченкова (обидві –Львівський державний університет фізичної культури), Катерина Дудник, Діана Карпець, Тетяна Яцків (усі – Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки), Анна Єфременко (Тернопільський національний економічний університет), Ганна Кириченко (Луганський національний університет імені Тараса Шевченка), Олена Напалкова (Запорізький національний технічний університет).
Бронзову медаль у змаганнях ушуїсток у категорії до 60 кг виборола Ілона Ольховик (Національний університет фізичного виховання і спорту України).

День 10

Гімнастка-художниця Катерина Луценко здобула дві медалі в окремих вправах – «бронзу» з обручем, «срібло» – з булавами. Бронзовими призерками студентських Ігор стали також Марина Макарова, Валерія Гудим, Дар'я Сич, Анастасія Подрушняк і Аліна Бихно у заключному на Універсіаді виді змагань з художньої гімнастики - групових вправах з трьома м’ячами і двома скакалками (15,550 бала).

Вшанування призерів Універсіади

19 вересня в клубі Кабінету Міністрів України відбулося урочисте вшанування чемпіонів і призерів XXIX Всесвітньої літньої універсіади, яка проводилася в китайському Тайбеї наприкінці серпня. Наша збірна з 36-ма нагородами посіла на змаганнях шосте загальнокомандне місце.
Спортсменів привітали віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, заступник міністра освіти і науки Роман Греба. В урочистій церемонії взяв участь президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.