До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Пхьончхан: розклад змагань, дизайн медалей, олімпійська клятва

14 вересня Організаційний комітет XXIII зимових Олімпійських ігор 2018 року в південнокорейському Пхьончхані оприлюднив розклад змагань.

Церемонія відкриття Ігор відбудеться 9 лютого. А напередодні розпочнуться змагання з керлінгу і стрибків на лижах з трампліна.
10 лютого вболівальники дізнаються імена перших чемпіонів і призерів Олімпіади – в біатлоні, лижних гонках, шорт-треку, стрибках на лижах з трампліна та ковзанярському спорті. Церемонію закриття проведуть 25 лютого. Того ж дня визначаться останні призери Ігор у бобслеї, лижних гонках, керлінгу і хокеї.
За 16 змагальних днів атлети-«зимовики» у семи видах спорту розіграють 102 комплекти медалей, що є найбільшою кількістю нагород за всю історію Білих Олімпіад. Це стало можливим завдяки включенню до програми Ігор нових дисциплін, а саме: біг-ейру в сноубордингу, мас-старту в ковзанярському спорті, дабл-міксту в керлінгу і командних змагань гірськолижників.
У вересні організатори Ігор представили медалі, які отримають переможці й призери. В основу дизайну лягли мотиви національної культури Кореї. На поверхні зображені діагоналі, що символізують історію Олімпіади і прагнення учасників до перемоги. Стрічки нагород виконані з використанням традиційних для Кореї тканин. Кожна медаль зберігатиметься в дерев’яному футлярі, оформленому в стилі корейської архітектури.
Особливістю Ігор-2018 є те, що тут уперше олімпійська клятва виголошуватиметься тільки спортсменами. Раніше її давали і судді, і тренери. «Починаючи з Олімпійських ігор в Пхьончхані ці три клятви об’єднають в одну, – йдеться в повідомленні Міжнародного олімпійського комітету. – Це значно скоротить цей сегмент церемонії відкриття».