До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Артеківський олімп «Лелеченят»

На початку вересня центром дитячого спорту країни на кілька днів став мальовничий куточок Києва – Пуща-Водиця. Тут на базі Міжнародного дитячого центру «Артек» проводився фінал Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя»-«Olympic Moves». У спортивному святі, організуваному всьоме, взяли участь 300 хлопців і дівчат з усіх областей України.

Підтримати своїх юних колег-учасників змагань прийшли уславлені спортсмени: гімнастка Анна Безсонова, майстриня стрільби з лука Олена Садовнича, борець Валерій Андрійцев, стрибуни у воду Анна Сорокіна та Ілля Кваша, біатлоністка Олена Петрова, гандболістка Олена Яценко, яхтсменка Олена Пахольчик, легкоатлетка Юлія Левченко, дзюдоїст Богдан Ядов, фігуристка Анастасія Гожва.
Відкриваючи змагання, учасників стартів вітали президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, голова Київського міського відділення НОК Павло Костенко, начальник Управління молоді та спорту Київської міськдержадміністрації, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт, директор МДЦ «Артек» Сергій Капустін, директор Олімпійської академії України Валентина Єрмолова і представник компанії «Кока-Кола» Марина Будім.

Олена Петрова:

– Бажаю всім учасникам цього проекту НОК не зупинятися і продовжувати займатися спортом. Для кожної дитини спорт стане великим помічником у житті. Спорт як ніщо інше об’єднує дітей і надихає їх на велику працю.

В запалі волейбольного азарту

Одразу після відкриття відбувся перший конкурс – «Презентація». Кожна команда демонструвала трихвилинне спортивно-хореографічне шоу з віршами і піснями, яке розповідало про рідний край і його олімпійські традиції. Перше місце посіла команда «Лідер» з Миколаївської області, друге – представники Донецької області «Друге дихання», команда з Київщини «Нове покоління» – на третьому місці. Лише трохи поступилися призерам івано-франківські «Гуцулики».
Треба сказати, що програма фіналу включала й освітні заходи, які проходили щодня між спортивними конкурсами. Так, голова громадського об’єднання «Україна без сміття» Євгенія Аратовська поділилася з дітьми цікавою інформацією щодо правильного сортування відходів і зберігання природних ресурсів.
Тренінг з професійного зростання проводила менеджер благодійних проектів і програм громадської спілки «Освіторія» Ірина Плешакова. Вона допомогла дівчаткам і хлопчикам зрозуміти, як правильно сформувати свою мрію і скласти план для її здійснення.
Після кожного з тренінгів для закріплення матеріалу проводилися спеціальні конкурси на призи від компанії «Кока-Кола».

Анна Безсонова:

– Тепер я працюю тренером і намагаюся передати учням усе, чого навчилася за роки своєї кар’єри, прищепити їм правильні орієнтири. Діти мають розуміти, що в житті можна досягти успіху тільки наполегливою працею. А такий захід як «Олімпійське лелеченя» багатьом із його учасників відкриє дорогу в спорт.
Наступним видом спортивного змагання «Олімпійське лелеченя»-«Olympic Moves» була естафета. Вона складалася з 12 етапів – за кількістю учасників у кожній команді.
До четвірки фіналістів потрапили Чернігівська, Рівненська, Житомирська області та Київ. Саме представники столиці – команда «Лідер» – і стали чемпіонами в естафеті. У вирішальному протистоянні вони випередили чернігівчан. Третє місце посіли школярі з Рівненщини.
Останнім конкурсом був турнір з волейболу. У впертій боротьбі за третє місце школярі з Дніпропетровщини здолали своїх ровесників з Івано-Франківщини. А в матчі за чемпіонське звання команда Сумської області перемогла своїх друзів-суперників з Вінницької.

«Лелеченяти» разом із Сергієм Бубкою

Ілля Кваша:

– Часто, коли говорять про спорт, то мають на увазі здоров’я, фізичну витривалість і силу. Але спорт – це ще й дружба, цікаве спілкування. Багато з нинішніх відомих спортсменів – навіть тих, хто давно завершив кар’єру – зберегли відносини з тими, з ким подружилися ще на своїх дитячих стартах. Після «Олімпійського лелеченя», я впевнений, у кожного з його учасників з’явиться багато нових друзів з різних куточків нашої країни.
Добіг кінця змагальний тиждень, який увінчала урочиста церемонія закриття фіналу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя»-«Olympic Moves». У ній взяли участь начальник Управління олімпійського руху НОК, призерка Ігор-2000 Анна Сорокіна, директор співдружності «Незламність» МДЦ «Артек» Володимир Бабич і уславлені олімпійці – веслувальниця Світлана Мазій, легкоатлетка Ольга Саладуха, плавчиня Вікторія Павленко, уже згадувані Валерій Андрійцев, Олена Пахольчик, Олена Яценко.
Учасники всіх видів програми «Олімпійського лелеченя» здобули заслужені нагороди – Кубки, медалі, дипломи, набори Olympic Moves, а також спортивну екіпіровку PEAK і сертифікати на отримання різного спортивного інвентарю.
Переможцем змагань у загальнокомандному заліку стала команда з Донецької області. Друге місце посіли школярі Вінницької області. А на третьому місці – «лелеченята» Івано-Франківщини та Дніпропетровщини.
Команді Донецької області Міжнародний дитячий центр вручив путівки в «Артек» на літній період 2018 року. Відзнаки «За дотримання правил чесної гри» отримали рівненчани.

Електронна версія, повна – у віддрукованому №9-2017
Передплатити журнал зараз!


Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
надані НОК України