Азарт олімпійського навчання
- Олімпійська Арена №9-2017
- Інші публікації
9 вересня в Києві відбулося спортивне свято Олімпійський урок. Воно було приурочене до Дня фізкультури і спорту і вперше проводилося в одному з наймальовничіших куточків столиці на березі Дніпра.
Традиційно захід організували Національний олімпійський комітет, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки, міська та обласна держадміністрації, Спортивний комітет України, Національний комітет спорту інвалідів України та центр «Спорт для всіх».
Олена Садовнича (стрільба з лука):
– Такі заходи, як Олімпійський урок, надзвичайно корисні. Зайве пояснювати, що дітей необхідно захоплювати спортом – для зміцнення їхнього здоров’я і підвищення якості життя. На Оболонській набережній діти не тільки почули багато інформації, а й спробували себе в різних видах спорту. Впевнена, що хтось із цих хлопчиків і дівчаток обов’язково одного разу прийде в секцію.Відкрите тренування самбістів
На воді і в повітрі теж було багато цікавого. Хтось уперше сів у байдарку або взяв у руки «академічні» весла. Інші здійснили свій перший «похід» під вітрилом. Для багатьох став відкриттям такий вид спорту, як кануполо (командна гра з м’ячем на каяках) – такий собі симбіоз веслування і баскетболу. Що стосується повітря, то там розгорнулися захопливі змагання з авіамодельного спорту.
Ольга Харлан (фехтування):
– Дуже добре, що сьогодні захід проходить на Оболонській набережній, це прекрасне місце для Олімпійського уроку! І день такий чудовий. Вважаю, що головна мета уроку – пропаганда спорту взагалі і видів спорту, зокрема, серед дітей, підлітків і навіть дорослих. Такі акції переконують людей в необхідності бігати, рухатися, грати, тобто займатися фізичними вправами. Адже рецепт здоров’я один – рух.«Олімпійський урок було започатковано 2005 року, аналога йому немає у світі. Особливо приємно, що наша молодь є активним учасником спортивних акцій, розуміючи, що здоров’я – найголовніша цінність людини, – підкреслив Сергій Бубка. – Ми прагнемо, аби в нашій країні була сильна, здорова й освічена нація».
Жан Беленюк (греко-римська боротьба):
– Упевнений, будь-який атлет був би щасливим, якби дізнався, що завдяки йому хоча б кілька хлопців і дівчаток між спортом і вулицею обрали спорт.На таких святах, як Олімпійський урок, і спортсмени отримують від своїх уболівальників величезний позитивний заряд. Спілкування надихає на нові успіхи!
«Візьміть у руки шаблю!»
Юній Аліні Шух вручили відзнаки Європейської асоціації легкої атлетики за встановлений нею на початку року юніорський рекорд континенту з легкоатлетичного п’ятиборства.
Тим часом численні гості свята продовжували випробовувати себе на майданчиках, гольфу, регбі, волейболу, гандболу, легкої атлетики, сучасного п’ятиборства, боксу... Крім того, вони мали чудову можливість взяти автограф і зробити селфі з уславленими олімпійцями. У щільному оточенні своїх юних шанувальників опинилися Валерій Борзов, Лілія Подкопаєва, Ельбрус Тедеєв, Ольга Харлан, Жан Беленюк, Валерій Андрійцев, Олена Петрова, Світлана Мазій, Лариса Заспа, Олена Яценко, Олена Пахольчик, Анна Сорокіна, Олена Акопян, Олена Садовнича, Ілля Кваша, Юлія Прокопчук, Георгій Зантарая, Катерина Сандурська, Юлія Левченко, Владислав Грико, Вікторія Павлова, Дар’я Білодід та інші.
Юлія Прокопчук (стрибки у воду):
– Прийшла на Урок разом зі своєю сім’єю – чоловіком і тримісячним сином Микитою. Будемо вважати, що для Микити – це перший спортивний захід. Хтозна, можливо, і для нього спорт стане головною справою.Що стосується моїх планів, то я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною. На майбутнє не люблю загадувати, час покаже, як буде далі.
Валерій Андрійцев (вільна боротьба):
– І нинішній Олімпійський урок став справжнім святом, яке надовго залишиться в пам’яті. Такі заходи дуже потрібні, хотілося б, аби вони проводилися якомога частіше. Вони допомагають залучати дітей до занять спортом. Переконаний, що цей день стане початком спортивного шляху для багатьох хлопчиків і дівчаток, котрі прийшли сюди.Жан Беленюк, Ольга Харлан і Георгій Зантарая (з сином Давидом)
– Звідки такі знання спорту? – запитали в дівчини.
– Напевно, від моїх батьків. Вони дуже люблять спорт, займалися різними видами. І мені цю любов до спорту передали.
Юлія Левченко (легка атлетика):
– Отримую безліч позитивних емоцій, оскільки багато спілкуюся з дітьми, їхніми батьками, зі своїми колегами-спортсменами. На таких заходах набираюся сил і енергії, а спортсменам це вкрай необхідно.Справжнім сюрпризом стала церемонія нагородження мене як найкращої спортсменки серпня і моєї наставниці Ірини Пустовойт як найкращого тренера. Мені було неймовірно приємно! Здавалося, що стою на п’єдесталі важливих міжнародних стартів.