Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Азарт олімпійського навчання

Кращого місця для Олімпійського уроку годі й шукати: тиха затока Дніпра, зелень, широкі доріжки уздовж води і віддаленість від міського транспорту і шуму. Безсумнівна перевага Оболонської набережної не тільки в її красі, а й у тому, що вона дозволяє охопити одночасно три стихії – землю, повітря й воду. А погода подарувала киянам теплий сонячний день!

9 вересня в Києві відбулося спортивне свято Олімпійський урок. Воно було приурочене до Дня фізкультури і спорту і вперше проводилося в одному з наймальовничіших куточків столиці на березі Дніпра.
Традиційно захід організували Національний олімпійський комітет, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки, міська та обласна держадміністрації, Спортивний комітет України, Національний комітет спорту інвалідів України та центр «Спорт для всіх».

Олена Садовнича (стрільба з лука):

– Такі заходи, як Олімпійський урок, надзвичайно корисні. Зайве пояснювати, що дітей необхідно захоплювати спортом – для зміцнення їхнього здоров’я і підвищення якості життя. На Оболонській набережній діти не тільки почули багато інформації, а й спробували себе в різних видах спорту. Впевнена, що хтось із цих хлопчиків і дівчаток обов’язково одного разу прийде в секцію.

Відкрите тренування самбістів

О десятій годині ранку Оболонська набережна наповнилася учасниками і глядачами. Здавалося, що діти і підлітки з усього Києва з’їхалися сюди, аби бути в центрі подій. Не менш ніж на півкілометра вздовж Дніпра розтягнулося спортивне містечко. Чимало спорттовариств і спортивних федерацій – з олімпійських і неолімпійських видів – презентували себе і свої досягнення. Борцівські килими, татамі для дзюдо, карате та тхеквондо, фехтувальні доріжки, батути, турніки, баскетбольні щити з кільцями, гірськолижні тренажери, – усього й не злічити.
На воді і в повітрі теж було багато цікавого. Хтось уперше сів у байдарку або взяв у руки «академічні» весла. Інші здійснили свій перший «похід» під вітрилом. Для багатьох став відкриттям такий вид спорту, як кануполо (командна гра з м’ячем на каяках) – такий собі симбіоз веслування і баскетболу. Що стосується повітря, то там розгорнулися захопливі змагання з авіамодельного спорту.

Ольга Харлан (фехтування):

– Дуже добре, що сьогодні захід проходить на Оболонській набережній, це прекрасне місце для Олімпійського уроку! І день такий чудовий. Вважаю, що головна мета уроку – пропаганда спорту взагалі і видів спорту, зокрема, серед дітей, підлітків і навіть дорослих. Такі акції переконують людей в необхідності бігати, рухатися, грати, тобто займатися фізичними вправами. Адже рецепт здоров’я один – рух.
Зі сцени, яка була розташована в центрі спортмістечка, учасників і гостей привітали президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, член Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Олег Велікін, начальник Управління молоді та спорту Київської міськдержадміністрації Вадим Гутцайт, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк. Ігор Жданов зачитав вітання від Президента України Петра Порошенка і Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
«Олімпійський урок було започатковано 2005 року, аналога йому немає у світі. Особливо приємно, що наша молодь є активним учасником спортивних акцій, розуміючи, що здоров’я – найголовніша цінність людини, – підкреслив Сергій Бубка. – Ми прагнемо, аби в нашій країні була сильна, здорова й освічена нація».

Жан Беленюк (греко-римська боротьба):

– Упевнений, будь-який атлет був би щасливим, якби дізнався, що завдяки йому хоча б кілька хлопців і дівчаток між спортом і вулицею обрали спорт.
На таких святах, як Олімпійський урок, і спортсмени отримують від своїх уболівальників величезний позитивний заряд. Спілкування надихає на нові успіхи!

«Візьміть у руки шаблю!»

Олімпійський урок став початком і нового навчального спортивного року. Дати перший дзвінок довірили Ользі Харлан і Юлії Левченко, котра виявилася головною дійовою особою наступної частини програми. Тут же, на сцені, її вітали як найкращу спортсменку серпня, а її наставницю Ірину Пустовойт – як найкращого тренера. Нагадаємо, що 19-річна київська легкоатлетка Юлія Левченко завоювала срібну медаль у стрибках у висоту на чемпіонаті світу в Лондоні, двічі оновивши особистий рекорд.
Юній Аліні Шух вручили відзнаки Європейської асоціації легкої атлетики за встановлений нею на початку року юніорський рекорд континенту з легкоатлетичного п’ятиборства.
Тим часом численні гості свята продовжували випробовувати себе на майданчиках, гольфу, регбі, волейболу, гандболу, легкої атлетики, сучасного п’ятиборства, боксу... Крім того, вони мали чудову можливість взяти автограф і зробити селфі з уславленими олімпійцями. У щільному оточенні своїх юних шанувальників опинилися Валерій Борзов, Лілія Подкопаєва, Ельбрус Тедеєв, Ольга Харлан, Жан Беленюк, Валерій Андрійцев, Олена Петрова, Світлана Мазій, Лариса Заспа, Олена Яценко, Олена Пахольчик, Анна Сорокіна, Олена Акопян, Олена Садовнича, Ілля Кваша, Юлія Прокопчук, Георгій Зантарая, Катерина Сандурська, Юлія Левченко, Владислав Грико, Вікторія Павлова, Дар’я Білодід та інші.

Юлія Прокопчук (стрибки у воду):

– Прийшла на Урок разом зі своєю сім’єю – чоловіком і тримісячним сином Микитою. Будемо вважати, що для Микити – це перший спортивний захід. Хтозна, можливо, і для нього спорт стане головною справою.
Що стосується моїх планів, то я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною. На майбутнє не люблю загадувати, час покаже, як буде далі.
Новим елементом програми Олімпійського уроку став квест. Понад п’ять тисяч любителів спорту, в основному дітей і підлітків, продемонструвавши свої фізичні та інтелектуальні здібності, збирали відмітки в різних пунктах спортивного містечка і отримували спеціальні призи та подарунки.

Валерій Андрійцев (вільна боротьба):

– І нинішній Олімпійський урок став справжнім святом, яке надовго залишиться в пам’яті. Такі заходи дуже потрібні, хотілося б, аби вони проводилися якомога частіше. Вони допомагають залучати дітей до занять спортом. Переконаний, що цей день стане початком спортивного шляху для багатьох хлопчиків і дівчаток, котрі прийшли сюди.

Жан Беленюк, Ольга Харлан і Георгій Зантарая (з сином Давидом)

У цей святковий день кожен охочий міг взяти участь у різноманітних конкурсах, яких було дуже багато. І «Олімпійська арена» не залишилася осторонь. У своєму наметі співробітники редакції організували вікторину, в якій дітлахи демонстрували свої знання різних видів спорту. Не всі швидко орієнтувалися у питаннях, які часом викликали труднощі. У таких випадках тягнули з «екзаменаційного столу» другий квиток або зверталися за допомогою до батьків. Але деяким дівчатам і хлопцям ми аплодували, настільки блискучими були їхні відповіді. Одна з таких ерудитів – 12-річна мешканка Дарницького району столиці Анастасія Крижанівська. Легко відповівши правильно на одне запитання – а цього вже було цілком достатньо – вона вирішила продовжувати «іспит». Було видно, що Настя готова не просто обмежитися парою слів, а щоразу намагається дати розгорнуту відповідь.
– Звідки такі знання спорту? – запитали в дівчини.
– Напевно, від моїх батьків. Вони дуже люблять спорт, займалися різними видами. І мені цю любов до спорту передали.

Юлія Левченко (легка атлетика):

– Отримую безліч позитивних емоцій, оскільки багато спілкуюся з дітьми, їхніми батьками, зі своїми колегами-спортсменами. На таких заходах набираюся сил і енергії, а спортсменам це вкрай необхідно.
Справжнім сюрпризом стала церемонія нагородження мене як найкращої спортсменки серпня і моєї наставниці Ірини Пустовойт як найкращого тренера. Мені було неймовірно приємно! Здавалося, що стою на п’єдесталі важливих міжнародних стартів.

Електронна версія, повна – у віддрукованому №9-2017
Передплатити журнал зараз!


Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
Павла БАГМУТА