Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Олімпійський день під знаком Пхьончхана

3 червня на головній спортивній арені країни НСК «Олімпійський» відбулося традиційне спортивне свято Олімпійський день. Ініціатором його, як завжди, був Національний олімпійський комітет за підтримки Міністерства молоді та спорту України і Київської міської державної адміністрації.

Свято, приурочене до чергової річниці створення Міжнародного олімпійського комітету, пройшло під гаслом «Олімпійський день на шляху до Пхьончхана». Цей слоган народився не випадково, адже до зимової Олімпіади-2018 залишилося якихось вісім місяців.
З дев’ятої години ранку стадіон заповнився численними учасниками дійства. Сюди прийшли тисячі любителів спорту і активного способу життя – від дітей дошкільного віку до ветеранів, котрим за 80.
Олімпійський день дає можливість кожному долучитися до унікальних і універсальних олімпійських цінностей, зробити крок назустріч здоровому способу життя. На цьому святі кожен може відчути себе олімпійцем. Немає сумнівів, що ця подія комусь із підлітків відкриє дорогу у великий спорт.
Уздовж арени на сотні метрів розтяглися намети організаторів, спортивних федерацій і спонсорів. Своє місце мала і «Олімпійська арена» – усі охочі могли ознайомитися з останніми публікаціями і оформити передплату на журнал. Співробітники редакції провели серед дітей вікторину з історії олімпійського руху. Школярі показали прекрасні знання з цієї теми і ще раз довели, що люблять і знають спорт.
І ось ведучий оголошує про початок офіційної церемонії відкриття Олімпійського дня. На головну сцену піднімаються віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, віце-президент Національного олімпійського комітету Валерій Борзов, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Микола Величкович, начальник управління Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міськдержадміністрації Олексій Трофимов, посол Республіки Корея в Україні Лі Ян Гу, ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир Черней.
«Понад п’ять тисяч учасників стартують сьогодні в масовому забігу. Це свідчить про велику популярність фізкультури і спорту серед людей різного віку, в тому числі дітей та підлітків, – зауважив Ігор Жданов. – Сьогодні на стадіон прийшли ветерани спорту і наші уславлені олімпійці, котрих наслідує молодь. Дивлячись на юних учасників свята, ми ще раз переконуємося, що в майбутньому буде кому продовжувати славні спортивні традиції України».
Звертаючись до учасників Олімпійського дня, Валерій Борзов підкреслив: «Хто такий справжній, видатний спортсмен? Це той атлет, який одного разу зробив зусилля над собою, подолав свої слабкості. Закликаю всіх вас – хлопців і дівчат – теж зробити зусилля над собою. Подолайте себе! І ви побачите, як все зміниться на краще – і у вашій спортивній кар’єрі, і у житті».

Олена Підгрушна (біатлон):

– Це свято для мене має особливе значення. Зараз усі сили спрямовані на підготовку до Олімпійських ігор. І крім тренувального процесу дуже важливим є спілкування з уболівальниками. Адже ми і працюємо заради них, вболівальники своєю вірою, своїми емоціями додають нам сил.
Є ще один не менш важливий момент – зворотний зв’язок. Коли бачиш, що дитина завдяки тобі захопилася спортом, пішла до секції, іншими словами, круто змінила спосіб життя, то відчуваєш щастя. Значить, ти працюєш недаремно.
Як завжди, для святкування Олімпійського дня на місце головних подій прийшли зірки нашого спорту: фехтувальник Вадим Гутцайт, стрибуни у воду Анна Сорокіна, Юлія Прокопчук та Ілля Кваша, майстриня стрільби з лука Олена Садовнича, яхтсменка Олена Пахольчик, гімнаст Олег Верняєв, біатлоністки Олена Петрова, Олена Підгрушна і Юлія Джима, легкоатлетка Олена Говорова, борці Жан Беленюк і Валерій Андрійцев, дзюдоїст Георгій Зантарая, гандболістки Лариса Заспа, Олена Цигиця, Наталія Ляпіна, Олена Яценко, п’ятиборець Павло Тимощенко та інші. Діти і підлітки впритул обступали своїх кумирів, аби взяти у них автограф і сфотографуватися.
За традицією гості арени добре розігрілися під час олімпійської розминки, яку провела гімнастка-«художниця» Анна Безсонова та її вихованки.
І ось – головний старт, якого чекають і до якого готуються заздалегідь. Масовий забіг! Він знову проходив на легкоатлетичних доріжках стадіону. Кожен з учасників відчував неймовірну гордість – адже на цій арені відбувалися футбольні матчі Олімпіади-1980 і Євро-2012. Крім того, саме на НСК «Олімпійський» наступного року відбудеться фінальний поєдинок футбольної Ліги чемпіонів УЄФА. Під оплески численних уболівальників учасники забігу подолали дистанцію 1000 м.
«Естафету» в легкоатлетичного забігу прийняли інші види спорту, сектори яких були розміщені в різних куточках стадіону. Тут себе презентували біатлон і лижні гонки, різні види єдиноборств, баскетбол, важка атлетика і пауерліфтинг, скелетон, фехтування... Сюди шикувалися величезні черги. Усі охочі могли спробувати свої сили на спортивних снарядах, тренажерах і в іграх.

Святковий забіг

Анна Безсонова (художня гімнастика):

– Такі свята я намагаюся не пропускати. Адже вони створюють настрій, дарують радість, неймовірний позитив. Ті емоції, які несе спорт, не можна порівняти ні з чим. Хочеться, аби кожна дитина, підліток вибрали для себе спортивне заняття до душі і займалися ним. Навіть якщо у майбутньому вони не досягнуть видатних успіхів світового рівня, але спорт обов’язково допоможе в житті. Закликаю всіх виходити на бігові й плавальні доріжки, ставати на лижі і ковзани, відвідувати спортзали. А чемпіони у нас будуть обов’язково, адже діти в нашій країні неймовірно талановиті. Це як тренер можу стверджувати точно.
Як завжди, у місць з настільним хокеєм вирували запеклі пристрасті. Підлітки, розділившись на команди, розігрували «чемпіонат світу». Серед гравців помічаємо не тільки хлопчаків, а й дівчаток. Одна з них, 12-річна Таня, завершила свою партію перемогою над однолітком і тепер вболівала за інших учасників своєї команди. Нам вона розповіла, що в настільному хокеї має хороший досвід – вдома грає з батьками. А взагалі займається в секції легкої атлетики – любить бігати. І пишається, що є представницею «королеви спорту».
У двадцяти метрах від цього сектора розташований батут. Неймовірне задоволення! Хоча багато дітей зізналися, що спочатку було страшно – коли тільки встали на сітку. Зате потім!.. Нехай стрибки виходили і не такі, як у справжніх спортсменів, але ж це тільки перші кроки. Можливо, хтось із цих «дебютантів» згодом стане відомим батутистом.
Чесно кажучи, очі розбігалися від цього видовища – поруч мчали на роликових лижах, з іншого боку аматори-скейтбордисти перестрибували високі бар’єри, юні силачі змагалися в піднятті «штанг», любителі стрільби брали напоготів гвинтівки в секторі біатлону, дивовижну спритність показували скелелази, підлітки-баскетболісти вражали точністю кидків у кільце, фантастичну техніку демонстрували на татамі представники карате і тхеквондо...
Великий інтерес викликали не надто зрозумілі, на перший погляд, тренажери, які були встановлені в секторі гірськолижного спорту. «Вони імітують повороти під час спуску з гори», – пояснила призначення цих конструкцій Юлія Сипаренко – відома гірськолижниця, учасниця Олімпійських ігор у Солт-Лейк-Сіті й Турині. Охочих стати на ці тренажери було дуже багато, причому і дітей, і дорослих. Кожен хотів уявити себе майстром слалому.

Олег Верняєв (спортивна гімнастика):

– Сьогодні до мене підходило багато хлопчиків і дівчаток – дякували за виступи, ставили запитання. Напевно, будь-якому спортсмену приємно, коли діти намагаються брати з нього приклад, бути схожим на нього. Можливо, хтось із них теж вибере для себе спортивний шлях і в майбутньому посяде своє місце на олімпійському п’єдесталі.
З іншого боку, сам спортсмен заряджається від дітей і підлітків потужними позитивними емоціями. Це дуже важливо, адже рік обіцяє бути напруженим у змагальному плані. А спілкування з нашими юними уболівальниками надає сил. Крім того, відчуваєш величезну відповідальність. Ми не маємо права їх підвести.

Жан Беленюк, Валерій Андрійцев, Олег Верняєв, Ілля Кваша

Тисячі хлопчиків і дівчаток пройшли в цей день свої перші майстер-класи в різних видах спорту. Найактивніші з них отримали цінні подарунки від Національного олімпійського комітету. Призи також отримали і переможці різноманітних конкурсів та олімпійської лотереї. До речі, вперше в історії проведення Олімпійського дня брати участь у цьому заході можна було цілими командами. Також уперше учасники могли змагатися не тільки в спортивних конкурсах, а й у караоке.
Офіційним спонсором свята на «Олімпійському» стала компанія «МакДональдз». Активно брали участь у проведенні заходу такі партнери НОК України, як PEAK SPORT, «Кока-Кола», SAMSUNG, «Азерчай» та інші.
Публіку в цей день розважали відомі творчі колективи, представники шоу-бізнесу, серед яких Андрій Джеджула, Фоззі, Ігор Грохоцький, Олександр Павлик, Дмитро Бабак, Мирослава Карташова, група Double Life і багато інших.
Як завжди, Олімпійський день у Києві дав старт заходу в інших населених пунктах країни – від маленьких містечок до великих обласних центрів. І в них річницю створення МОК відзначать спортивними змаганнями й творчими конкурсами на олімпійську тематику.

Жан Беленюк (греко-римська боротьба):

– Зараз готуюся до чемпіонату України. А участь в цьому святі заряджає додатковою енергією. Це дуже важливо напередодні стартів.
Я згадую себе в дитячі роки, коли тільки-но прийшов до борцівського залу. У мене тоді, як і у багатьох своїх ровесників, були свої кумири, приклади, котрі хотілося наслідувати. А сьогодні сам став для когось прикладом. Хлопчаки зазвичай запитують, що передусім треба робити, аби досягти успіху в спорті. А робити треба те, що і в будь-якій іншій справі: не лінуватися, а працювати, не шкодуючи сил. І, звичайно, дуже важливо мати головну мету. Неважливо, в житті взагалі або в спорті зокрема. Коли є чітка мета, до якої треба прагнути, життя людини наповнюється необхідним змістом.

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
Павла БАГМУТА і Павла КУБАНОВА