Оновлення і розвиток
- Олімпійська Арена №4-2017
- Інші публікації
Валерію Вікторовичу, чим минулий рік найбільше запам’ятався вам?
– Рік був знаковим для розвитку матеріально-технічної бази, це сприяло активізації спортивної діяльності організації в цілому. Зокрема, ми завершили ремонтні роботи і відкрили оновлені легкоатлетичний манеж і велотрек. На велотреку було повністю замінено бетонне покриття, здійснено капітальний ремонт споруди. В манежі площею 1700 кв. м встелили нове покриття підлоги, повністю замінили освітлення та комунікації.
Скільки тривала реконструкція?
– Ми зробили її в стислі терміни. Це була вимога керівництва ФСТ «Динамо», яке нам дуже сприяло у питаннях реконструкції. Особливо хочу відзначити внесок першого заступника голови товариства Віктора Коржа, завдяки зусиллям котрого нам було виділено фінансування з Державного бюджету.
Реконструкція велотреку тривала півтора роки, манежу - півроку. Ми пишаємося, що рівень цих об’єктів дозволяє проводити змагання найвищого рівня. І звісно ж, тут проходять фізичну підготовку працівники правоохоронних органів.
Внаслідок децентралізації фінансування спортивної сфери тепер відбувається за рахунок обласних і міських бюджетів. Чи достатнє фінансування ХОО «Динамо»?
– Нам вистачає фінансування, яке ми отримуємо з обласного бюджету. Також невеликий грант надходить з міського бюджету, його використовуємо на придбання спортивного інвентарю. Власне, й товариство веде активну господарську діяльність, залучає спонсорів, надає спортивні послуги. Також сплачуються членські внески. Лише за останні два роки було залучено … позабюджетних коштів, які були спрямовані на проведення динамівських змагань. Надають підтримку федерації, Спортивний комітет України тощо. Звісно, хотілося б більше, але ж ми усвідомлюємо реальне становище у державі. Треба віддати належне працівникам харківської організації, котрі в прямому сенсі слова є ентузіастами своєї справи і за невелику зарплатню натхненно та ефективно виконують свою роботу.
Як ви прокоментуєте результати виступів динамівців-харків’ян на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро?
– Загалом харківські динамівці продемонстрували гідний результат. Є бронзова медаль у Богдана Бондаренка, якщо б не його хвороба, показник був би вищий. Четверте місце посіли синхроністки. Непогано виступили й фехтувальники Дмитро Карюченко і Максим Хворост.
За кого вболівали?
– Я харків’янин і, звісно ж, вболівав за своїх земляків - Богдана Бондаренка, Діму Тимченка, Вітю Рубана, за дівчат-синхроністок. На мій погляд, вони виступили блискуче, а результат, який вони отримали, – наслідок суб’єктивного суддівського підходу. Але це моя особиста думка. Було приємно, більше того, я був гордий тим, що цілий світ вчергове побачив потужну харківську спортивну школу, яка виховала плеяду спортивних зірок, котрих знають і шанують.
Віктор Рубан
Як відомо, один з основних напрямів діяльності «Динамо» – робота з дітьми. Які заходи здійснюються на Харківщині?
– Це дійсно один з наших основних пріоритетів. Адже фізична культура та спорт - потужний профілактичний засіб і, на моє переконання, краще вкладати кошти в спорт, аніж потім витрачатися на утримання лікарень і колоній. Таке порівняння не випадкове. Наша організація упродовж багатьох років опікується Куряжською колонією для неповнолітніх. І залучаючи вихованців цього закладу до фізичної культури та спорту, даємо їм певний шанс повернутися до нормального життя.
В обласній організації є КДЮСШ, де працюють п’ять відділень – зі спортивної гімнастики, легкої атлетики, велоспорту, тхеквондо ВТФ та боксу, а також секції з вільної боротьби, фехтування, греко-римської боротьби, самбо, сучасного п’ятиборства, кікбоксингу, універсального бою тощо. Це дуже потужна школа, де займається понад 600 дітей, з якими працюють близько 40 тренерів. До речі, за результатами щорічного огляду-конкурсу серед територіальних організацій товариства торік вона посіла перше місце.
Навчання у школі платне?
– Навчання безкоштовне. Серед вихованців школи – переможці всеукраїнських і міжнародних змагань.
Також щороку проводимо змагання «Юний динамівець» з неолімпійських видів спорту. Ми співпрацюємо з відділом превенції НП в Харківській області. В рамках співпраці торік брали участь у реалізації спільного українсько-американського проекту, мета якого – відволікти дітей від негативного впливу вулиці шляхом залучення до занять фізкультурою та спортом.
Які плани на цей рік?
– Завдань чимало. Назву декілька. Передусім хотілося б відремонтувати стрілецький тир і запровадити секцію зі стрільби з пневматичної зброї. На Олімпійських іграх я бачив, як Сергій Куліш здобув «срібло», і мені стало прикро, що в Харкові немає такої секції. Це цікавий вид спорту, особливо для хлопців, розвиває наполегливість, влучність і витривалість. Також було б добре обладнати майданчик для міні-футболу. Цей вид спорту користується популярністю, особливо серед правоохоронців. Головне, що в місті є небайдужі люди, готові нас в цьому підтримати.
У чому, на ваш погляд, секрет життєздатності товариства «Динамо»?
– «Динамо» – це спільнота правоохоронців, для котрих порядок і дисципліна завжди були на першому місці. Нам вдалося зберегти систему підготовки спортсменів, і упродовж багатьох років динамівці є лідерами за кількістю престижних спортивних нагород.