Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Свято борцівської слави

Початок весни ознаменувався великою спортивною подією – у столичному Палаці спорту відбувся ХХІ Київський міжнародний турнір з вільної, жіночої та греко-римської боротьби, присвячений видатним українським борцям і тренерам. У спортивних колах ці змагання нерідко називають «малим чемпіонатом світу»

Цьогоріч форум зібрав понад 400 спортсменів з 21 країни. У змаганнях взяли участь відомі зарубіжні атлети, зокрема чемпіонки Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро Хелен Маруліс (США) і Еріка Вейбе (Канада), чемпіонка світу Алін Фокен (Німеччина), призери чемпіонатів світу Еллісон Рейган і Джеймс Грін (США), Володимир Дубов (Болгарія), Ахмеднабі Гварзатілов (Азербайджан), Емеше Барка (Угорщина) та інші.
Почесними гостями турніру були уславлені спортсмени-ветерани – олімпійські чемпіони, переможці чемпіонатів світу та Європи різних років. Серед них були справжні легенди світової боротьби – Іван Богдан і Павло Пінігін.
Корпус арбітрів очолював суддя олімпійської категорії Роман Павлов.
Безумовно, однією з найчисленніших була команда України – у всіх трьох видах боротьби брали участь і молоді, і досвідчені спортсмени. З наших зірок на килим виходили чемпіон світу і Європи, срібний призер Олімпійських ігор Жан Беленюк, чемпіонка світу Юлія Ткач, призери світових першостей Тетяна Кіт, Ірина Чіхрадзе, Дімітрій Тимченко, Олександр Чернецький, Василь Шуптар, а також призери чемпіонатів Європи Андрій Яценко, Дмитро Пишков, Олександр Хоцянівський, Семен Радулов, Олександр Шишман, Алла Черкасова. З тренерського містка діями своїх підопічних керували головні наставники команд Руслан Савлохов (вільна боротьба), Артур Дзигасов (греко-римська боротьба) і Володимир Євонов (жіноча боротьба).
Турнір повністю виправдав свою славу «малого чемпіонату світу». Тут було все, що притаманно планетарній першості: висока майстерність спортсменів, яскрава безкомпромісна боротьба, радість перемог і гіркота поразок. Як і на будь-яких змаганнях світового масштабу, не обійшлося без сенсацій. Одна з них – невдача олімпійської чемпіонки Хелен Маруліс. Фаворитка змагань зуміла зійти лише на третю сходинку п’єдесталу. Також бронзову медаль здобув Жан Беленюк.
Зате Юлія Ткач, продемонструвавши чемпіонський клас, з усіма своїми суперницями розібралася достроково. І фінальний поєдинок – трьома кидками і перекатами – завершила за 2 хвилини 50 секунд. Не менш яскраво виступила на турнірі юна Олена Кремзер. Її можна було б нагородити спеціальним призом за волю до перемоги. У вирішальному поєдинку з титулованою білорускою Іриною Курочкіною наша спортсменка програвала 4:7. Але змусила аплодувати весь зал, коли провела ефектний прийом і припечатала суперницю лопатками до килима. Туше!
Золотий успіх зі своїми подругами по команді розділили також Ірина Гусяк і Алла Черкасова.
У чоловіків-вільників «золото» в нашій команді завоював Андрій Яценко. Серед українських «греко-римлян» медалі найвищого гатунку в прекрасному стилі здобули Юрій Шкрюба, Жора Абовян і Дімітрій Тимченко. Причому Абовян, програючи у фіналі 0:1 іранцю Ширзаду Бехештіталі, зумів провести кидок на чотири бали і покласти суперника на туше. А Тимченко, теж спочатку поступаючись у рахунку, виграв сутичку у вірменського спортсмена Артура Шахіхяна блискучим кидком через груди і подальшим перекатом.
У трьох видах наші борці завоювали 35 медалей: 8 золотих, 7 срібних і 20 бронзових.
Рівень організації турніру дозволяє претендувати на проведення найпрестижніших змагань міжнародного масштабу. Стало відомо, що Асоціація спортивної боротьби України має намір подати заявку на проведення в столичному Палаці спорту чемпіонату Європи 2018 року.
Своєю думкою про змагання з «Олімпійської ареною» поділилися головні тренери українських команд.

Руслан Савлохов (вільна боротьба):

– Цей борцівський форум довго згадуватимуть і спортсмени, і вболівальники. Він подарував усім яскраве видовище, головними героями якого були зірки світової спортивної боротьби. Крім того, турнір дозволив нам на старті нового олімпійського циклу перевірити на практиці тих молодих і перспективних атлетів, котрі зможуть претендувати на олімпійські путівки до Токіо-2020. Дуже хороше враження справив юний Андрій Яценко. Він вперше заявив про себе минулої весни, коли став срібним призером чемпіонату Європи.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Інтерв'ю брав
Ігор ЧЕМЕРИС

Фото
Павла БАГМУТА