Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

За приклад – мисливці по рухомій мішені

Українські стрілки гідно виступили на чемпіонаті Європи


Приємно, коли виправдовуються сподівання. Збірна України з кульової стрільби привчила своїх уболівальників до того, що завжди повертається з престижних міжнародних змагань з вагомим здобутком. Не став винятком і чемпіонат Європи зі стрільбі з пневматичної зброї, котрий відбувся в середині березня в словенському Мариборі. Там підопічні Олександра Камінського завоювали вісімнадцять нагород, з яких шість – найвищої проби. Це дозволило їм фінішувати другими в загальнокомандному заліку.

- Ми зберегли свої позиції, – бере слово головний тренер збірної України Олександр Камінський. – Лише 2014 року нашим снайперам вдалося випередити всіх на континентальному форумі. Однак відрадно, що в Мариборі в олімпійських видах програми ми здобули більше нагород, ніж на тогорічних змаганнях такого рангу в угорському Дьорі.

Кого з українців уболівальники в Словенії найчастіше нагороджували оплесками?

- Чудово виступили наші мисливці по рухомій мішені! Знову з найкращого боку себе зарекомендувала Галина Авраменко з Чернігова, їй не було рівних у вправах ГП-11 та ГП-11А, а разом із Людмилою Василюк і Вікторією Рибоваловою вона стала другою в цих дисциплінах у командній першості. А в змаганнях серед юніорів чотири золоті нагороди здобув львів’янин Ігор Кизима: дві в особистому й дві у командному заліку. Підопічний Володимира Юрченка був явним лідером серед ровесників і коли б виступав серед дорослих, то міг би замахнутися на місце на п’єдесталі.

Подейкують, що наші позиції в цих дисциплінах такі міцні тому, що вони не входять до олімпійської програми і їм не приділяють належної уваги за кордоном.

- Я не поділяю такої думки. Дійсно, коли ці дисципліни свого часу позбулися «прописки» на Олімпіадах, то кількість «мисливців на кабана» різко зменшилася. Але останніми роками помітна зворотна тенденція, знову серед учасників бачимо італійців, французів, угорців. Це я пояснюю тим, що не виключено повернення цих видів до олімпійської програми після наступних Ігор в Японії. Ми ж всі ці роки не робили жодних різких рухів, не приймали кардинальних рішень і, як бачите, зуміли зберегти переможні традиції.

Інтерес українських вболівальників до змагань у Мариборі підігрівало й те, що в них взяла участь наша уславлена Олена Костевич з Чернігова, для якої це був перший виступ після невдалої стрільби на Олімпіаді в Бразилії.

- Відчувається, що Олена визначила причини невдачі в Ріо-де-Жанейро й серйозно налаштована реабілітуватися в Токіо в 2020 році. В Мариборі вона була близькою до підкорення найвищої сходинки п’єдесталу, але на заваді стала Зорана Арнаутович із Сербії, котра продемонструвала у вправі ПП-2 просто феноменальну стрільбу. Її переможний результат значно перевищував показник чемпіона серед чоловіків. Як на мене, срібна медаль Костевич – це вагоме досягнення, яке допоможе їй знову повірити у свої сили. В цій же вправі слід відзначити і львів’янку Поліну Конарєву, котра серед юніорок теж була другою.

Потужний колектив наставників

А як виступили інші наші олімпійці?

- Срібну медаль завоював вихованець львівської школи кульової стрільби Олег Царьков. Схоже, він уже пристріляв нову гвинтівку і його прогрес очевидний. На своєму рівні виступив ще один молодий стрілець львів’янин Павло Коростильов. В особистому заліку йому забракло очка, аби пробитися до фіналу у вправі ПП-3, а в командній першості він разом з Олегом Омельчуком і Віктором Банькіним був другим. А ось срібному призеру Олімпіади в Бразилії Сергію Кулішу з Черкас цього разу не вдалося втрутитися в боротьбу за нагороди. Я пояснюю це так званим постолімпійським синдромом. Уже традиційно спортсмени, котрі відзначилися на Олімпійських іграх, наступного року тривалий час не демонструють своїх кращих результатів. Це стосується не тільки українських атлетів. Сподіваюся, у липні на чемпіонаті Європи зі стрільби з малокаліберної зброї в Азербайджані Куліш нагадає про себе.
Більшого чекав від досвідченої Наталії Кальниш. На контрольних стартах вона демонструвала класну стрільбу, проте на турнірі її було не впізнати. Переконаний, у багаторазової учасниці Олімпійських ігор не має бути таких спадів спортивної форми.
Нижче своїх можливостей змагався й рівненчанин Олег Омельчук, схоже, на його виступі негативно позначилася серйозна травма руки, якої він зазнав одразу після повернення з Ріо-де-Жанейро.

«Родзинкою» чемпіонату в Словенії, без сумніву, були й змагання в міксті.

- Так, хоча вони були неофіційні, а мали тестовий підтекст. Проте все йде до того, що змагання у міксті будуть включені до олімпійської програми стрільців уже в Токіо, і є підстави сподіватися, що, зокрема, наш дует пістолетників Костевич – Коростильов голосно заявить про себе.

Які престижні змагання чекають українських стрільців найближчим часом?

- У травні в Німеччині відбудеться етап Кубка світу, в липні – чемпіонат Європи в Азербайджані (малокаліберна зброя). Потім Німеччина прийматиме юніорську світову першість. До речі, вперше зміна змагатиметься окремо від дорослих. Це дуже приємна новина, адже у нас завжди були сильні юніори. А оскільки раніше всі вікові групи виступали разом, то юніорам дозволялося змагатися лише в одній категорії. Що ж до названих турнірів, то суперництво там точитиметься виключно в олімпійських видах.
Всі ми з нетерпінням чекаємо ухвалення Закону «Про спортивну зброю». Нині на оформлення необхідних документів витрачається дуже багато часу і вже були випадки, коли з нашої вини контракти з відомими закордонними фірмами-виробниками зривалися. Звичайно, це не тільки негативно впливає на наш імідж, а й перешкоджає модернізувати спортінвентар. А на шляху до олімпійських вершин необхідно враховувати кожну деталь.

Василь
МИХАЙЛОВ