Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Великий старт маленьких п’ятиборців

Завершився зимовий спортивний сезон, час підбити підсумки, згадати найяскравіші змагання цього періоду, зокрема в дитячо-юнацькому спорті.

Одним з найбільш масових стартів, які відбулися на початку року в столиці, був чемпіонат України – фінал Ліги біатл/тріатл.
Нагадаємо, що біатл/тріатл є початковим рівнем сучасного п’ятиборства. Одним з головних завдань Ліги є підвищення майстерності юних спортсменів і підготовка резерву для пентатлону.
У фіналі чемпіонату України сезону-2016/2017, який проходив в столичному спорткомплексі ЦСКА і легкоатлетичному манежі КШВСМ, змагалися 270 юних спортсменів.
Підсумки чемпіонату прокоментував старший тренер м. Києва з сучасного п’ятиборства Валерій Рудковський.

Що особливого було в нинішньому чемпіонаті?

– Діти значно додали в стрільбі. Тішать ті, хто упродовж тривалого періоду мають стабільно високі результати. Наприклад, 12-річна Олександра Мережка, котра стала абсолютною чемпіонкою Ліги – і в біатлі, і в тріатлі. Вона має прекрасні дані плюс велику працьовитість і завзятість.

До яких дисциплін пентатлону діти і підлітки особливо тяжіють?

– Дітям зазвичай подобається все нове. Починають плавати – неймовірно цікаво. Додається біг – як це круто! Від стрільби у захваті, особливо хлопчаки. Дуже приваблює фехтування: одразу уявляють себе мушкетерами. Діти засвоюють: перемог без поразок не буває. Невдачі повинні стимулювати до наполегливої праці, щоб наступного разу досягти успіху.

Коли про дитину можна говорити як про перспективного спортсмена і майбутнього чемпіона?

– Багато що залежить від тренера і від психологічного настрою юного спортсмена. Діти, котрі у чотириборстві показують хороші результати, імовірно, будуть успішні і в п’ятиборстві.

Хто займається психологічною підготовкою юних п’ятиборців?

– У нас найкращий психолог для спортсмена – його тренер. Наставник проводить з атлетом найбільше часу, прекрасно знає підопічного, всі особливості його характеру, може підібрати ті слова, які позитивно вплинуть на спортсмена. Звичайно, є моменти, з якими психолог може краще впоратися, наприклад, емоційні зриви. Але що стосується вміння налаштувати спортсмена на заняття і старти – тут рівних тренеру немає.

Ми помітили на змаганнях з біатлу/тріатлу віце-чемпіона Олімпійських ігор Павла Тимощенка.

– Здається, йому подобається спостерігати за дитячими стартами. Звичайно, Павло був у центрі уваги. Діти від нього не відходили – кожен хотів поспілкуватися, сфотографуватися з ним. Кумир! Він – яскравий приклад того, чого можна досягти, якщо наполегливо працювати і рухатися до мети.