Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Фестиваль олімпійських надій

На початку лютого ХІІІ зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль гостинно приймав турецький Ерзурум. На престижному спортивному форумі Україну представили 25 юних олімпійців у 7 з 9 видів спорту, а саме: в біатлоні, гірськолижному спорті, лижних гонках, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліна, фігурному катанні та шорт-треку. Продемонструвавши бійцівський характер і майстерність, наші спортсмени завоювали три срібні медалі.

Ерзуруму, куди з’їхалися найкращі юні представники зимових видів спорту з 34 країн Європи, приймати великі міжнародні змагання не в новинку. За останні кілька років тут провели Всесвітню зимову Універсіаду, молодіжний чемпіонат світу з лижних видів спорту, європейські та світові першості з керлінгу, сноубордингу, шорт-треку та інші.
Місто зустріло наших юних олімпійців сонячною зимовою погодою. Вже в аеропорту вони опинилася в центрі уваги журналістів, у бесіді з якими зізналися, що з нетерпінням чекають початку фестивалю, готувалися до цього з повною самовіддачею й налаштовані на боротьбу за високі результати.
Першого тренувального дня юні спортсмени не залишилися без уваги й на спортивних аренах. Місцеві жителі зустрічали їх з особливим теплом, пропонуючи зробити селфі та обмінятися значками. «Ми дуже любимо Україну, ваші спортсмени найкращі! Підтримуватимемо їх і щиро зичимо їм успіхів», – віталися турецькі вболівальники.
Увечері в чудовому гуморі спортсмени вирушили на церемонію відкриття фестивалю. Привітати учасників світа приїхав виконуючий обов'язки президента Європейських олімпійських комітетів (ЄОК) Янез Косьянчич та перші особи Туреччини. За традицією був і парад країн-учасниць, і підняття прапора ЄОК, і клятви атлета, тренера, судді й запалення олімпійського вогню.
На стадіоні нашу збірну вітали бурхливими оплесками, а невелика група українських шанувальників спорту, побачивши земляків, виконала гімн України. Наші олімпійці виглядали стильно та яскраво у формі від офіційного постачальника спортивної екіпіровки олімпійських команд України компанії PEAK.
Прапороносцем української збірної стала досвідчена біатлоністка, чемпіонка ІІ зимових Юнацьких олімпійських ігор 2016 року в Ліллехаммері Христина Дмитренко.
Гордість переповнювала не тільки Христину, а й всю олімпійську сім’ю України вже через день, коли 17-річна біатлоністка стояла на п’єдесталі пошани. У спринтерській гонці Дмитренко фінішувала з другим результатом, припустившись одного промаху на другому вогневому рубежі і пропустивши вперед біатлоністку з Франції Каміль Бенед (+21,5).
«Дуже рада цій нагороді! Було важко бігти, до того ж схибила – далося взнаки хвилювання. Та я неймовірно щаслива, що здобула медаль! На трасі мене підтримували багато людей, підказували, підганяли. Вдячна тренерам і всім, хто допомагав мені, вболівав за мене вдома!» – прокоментувала свій результат одразу після успішного фінішу спортсменка.
Про свої серйозні наміри щодо медального виступу в Ерзурумі в перший день змагань заявила фігуристка Анастасія Гожва. У короткій програмі киянка посіла друге місце, а згодом за підсумками двох програм 15-річна киянка виборола срібну медаль!
Анастасія самокритично прокоментувала свій виступ: «Дуже рада, що увійшла до трійки призерів, однак своїм прокатом дуже незадоволена. Припустилася помилок у тих елементах, які добре виконувала на тренуваннях, відпрацьовувала їх. Мабуть, перенервувала. Незвично було виступати за таких кліматичних умов в гірській місцевості на великій висоті. Звичайно, я рада медалі, але є ще багато над чим працювати. Намагатимуся надалі покращувати свої результати».
Її колега по команді Ян Ткаліч за підсумками короткої програми мав 8-й результат, а завершив змагання в Ерзурумі на 9-й сходинці. Запальний виступ Яна під грузинські мотиви у короткій програмі викликав велике захоплення в аудиторії фестивалю. Це невипадково, адже головне хобі нашого талановитого фігуриста – це саме грузинські танці, якими він займався протягом трьох років.
Після виступу Яна його особистий тренер В'ячеслав Ткаченко сказав: «Ян припустився низки помилок, через що втратив бали, але відзначу, що це лише другий міжнародний старт в його кар'єрі, Яну бракує досвіду. Треба й надалі багато працювати, тоді буде результат».
Слідом за успіхом Анастасії Гожви надійшли приємні новини від наших представників сноубордингу. В індивідуальних змаганнях зі сноубордкросу срібну медаль здобув Гліб Мостовенко. Це відмінний результат, беручи до уваги те, що тренується хлопець лише два роки, але ставить перед собою високі цілі і досягає їх разом зі своїм батьком, котрий є і його наставником – Андрієм Мостовенко.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Катерина
ЖИДКОВА