До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Фестиваль олімпійських надій

На початку лютого ХІІІ зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль гостинно приймав турецький Ерзурум. На престижному спортивному форумі Україну представили 25 юних олімпійців у 7 з 9 видів спорту, а саме: в біатлоні, гірськолижному спорті, лижних гонках, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліна, фігурному катанні та шорт-треку. Продемонструвавши бійцівський характер і майстерність, наші спортсмени завоювали три срібні медалі.

Ерзуруму, куди з’їхалися найкращі юні представники зимових видів спорту з 34 країн Європи, приймати великі міжнародні змагання не в новинку. За останні кілька років тут провели Всесвітню зимову Універсіаду, молодіжний чемпіонат світу з лижних видів спорту, європейські та світові першості з керлінгу, сноубордингу, шорт-треку та інші.
Місто зустріло наших юних олімпійців сонячною зимовою погодою. Вже в аеропорту вони опинилася в центрі уваги журналістів, у бесіді з якими зізналися, що з нетерпінням чекають початку фестивалю, готувалися до цього з повною самовіддачею й налаштовані на боротьбу за високі результати.
Першого тренувального дня юні спортсмени не залишилися без уваги й на спортивних аренах. Місцеві жителі зустрічали їх з особливим теплом, пропонуючи зробити селфі та обмінятися значками. «Ми дуже любимо Україну, ваші спортсмени найкращі! Підтримуватимемо їх і щиро зичимо їм успіхів», – віталися турецькі вболівальники.
Увечері в чудовому гуморі спортсмени вирушили на церемонію відкриття фестивалю. Привітати учасників світа приїхав виконуючий обов'язки президента Європейських олімпійських комітетів (ЄОК) Янез Косьянчич та перші особи Туреччини. За традицією був і парад країн-учасниць, і підняття прапора ЄОК, і клятви атлета, тренера, судді й запалення олімпійського вогню.
На стадіоні нашу збірну вітали бурхливими оплесками, а невелика група українських шанувальників спорту, побачивши земляків, виконала гімн України. Наші олімпійці виглядали стильно та яскраво у формі від офіційного постачальника спортивної екіпіровки олімпійських команд України компанії PEAK.
Прапороносцем української збірної стала досвідчена біатлоністка, чемпіонка ІІ зимових Юнацьких олімпійських ігор 2016 року в Ліллехаммері Христина Дмитренко.
Гордість переповнювала не тільки Христину, а й всю олімпійську сім’ю України вже через день, коли 17-річна біатлоністка стояла на п’єдесталі пошани. У спринтерській гонці Дмитренко фінішувала з другим результатом, припустившись одного промаху на другому вогневому рубежі і пропустивши вперед біатлоністку з Франції Каміль Бенед (+21,5).
«Дуже рада цій нагороді! Було важко бігти, до того ж схибила – далося взнаки хвилювання. Та я неймовірно щаслива, що здобула медаль! На трасі мене підтримували багато людей, підказували, підганяли. Вдячна тренерам і всім, хто допомагав мені, вболівав за мене вдома!» – прокоментувала свій результат одразу після успішного фінішу спортсменка.
Про свої серйозні наміри щодо медального виступу в Ерзурумі в перший день змагань заявила фігуристка Анастасія Гожва. У короткій програмі киянка посіла друге місце, а згодом за підсумками двох програм 15-річна киянка виборола срібну медаль!
Анастасія самокритично прокоментувала свій виступ: «Дуже рада, що увійшла до трійки призерів, однак своїм прокатом дуже незадоволена. Припустилася помилок у тих елементах, які добре виконувала на тренуваннях, відпрацьовувала їх. Мабуть, перенервувала. Незвично було виступати за таких кліматичних умов в гірській місцевості на великій висоті. Звичайно, я рада медалі, але є ще багато над чим працювати. Намагатимуся надалі покращувати свої результати».
Її колега по команді Ян Ткаліч за підсумками короткої програми мав 8-й результат, а завершив змагання в Ерзурумі на 9-й сходинці. Запальний виступ Яна під грузинські мотиви у короткій програмі викликав велике захоплення в аудиторії фестивалю. Це невипадково, адже головне хобі нашого талановитого фігуриста – це саме грузинські танці, якими він займався протягом трьох років.
Після виступу Яна його особистий тренер В'ячеслав Ткаченко сказав: «Ян припустився низки помилок, через що втратив бали, але відзначу, що це лише другий міжнародний старт в його кар'єрі, Яну бракує досвіду. Треба й надалі багато працювати, тоді буде результат».
Слідом за успіхом Анастасії Гожви надійшли приємні новини від наших представників сноубордингу. В індивідуальних змаганнях зі сноубордкросу срібну медаль здобув Гліб Мостовенко. Це відмінний результат, беручи до уваги те, що тренується хлопець лише два роки, але ставить перед собою високі цілі і досягає їх разом зі своїм батьком, котрий є і його наставником – Андрієм Мостовенко.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Катерина
ЖИДКОВА