Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

П’ятиборство люблять всі!

В Києві пройшов чемпіонат України з сучасного п’ятиборства серед юнаків і дівчат, в якому взяли участь 320 спортсменів з Києва, Житомира, Дніпра, Івано-Франківська, Львова, Сєверодонецька та інших міст. Юні атлети, залежно від своїх вікових груп, змагалися за програмою чотириборства, триборства та двоєборства – в індивідуальній та командній першостях. Наймолодшим учасникам виповнилося лише 6 років.

Першого дня в столичному спорткомплексі ЦСКА відбулися змагання з плавання та фехтування, наступного – в легкоатлетичному манежі – юнаки і дівчата сперечалися в комбайні – бігу та стрільбі.
Давно ми не бачили такого масового спортивного заходу серед дітей та підлітків. Очевидно, що сучасне п’ятиборство – пентатлон – з кожним роком набирає популярність серед тінейджерів, буде кому в майбутньому захищати честь країни на найпрестижніших стартах. І напевно з’являться нові зірки, такі, як Вікторія Терещук і Павло Тимощенко, а з ними – нові олімпійські нагороди.
Вікторія Терещук прийшла до залу повболівати за юну зміну, набратися позитивних емоцій. Коментуючи виступи дітлахів, призерка Олімпійських ігор згадала той час, коли сама тільки-но починала займатися п’ятиборством. Було очевидно, що присутність Вікторії на змаганнях дуже надихала хлопців і дівчат. Кожному хотілося показати себе якнайкраще.
Нарешті підбито підсумки і починається нагородження переможців і призерів. Серед тих, хто досяг успіху, помічаємо 12-річну вихованку київської ДЮСШ-1 Олександру Мережко. Влітку вона стала чемпіонкою країни у своїй віковій категорії з біатлу/тріатлу. І ось знову здобула медалі, тепер уже в пентатлоні, причому зійшла на п’єдестал в двох видах програми – особистій і командній першості. «Цей чемпіонат я запам’ятаю назавжди! – із захопленням поділилася з нами своїми враженнями Олександра. – Нинішній рік був для мене дуже успішним. Я дуже рада, що займаюся таким прекрасним видом спорту. Сподіваюся досягти найвищих вершин, у тому числі олімпійських».
До слів подруги приєдналася ще одна переможниця чемпіонату – 10-річна Марія Бобровська: «Я три роки займаюся сучасним п’ятиборством в ДЮСШ-1. Це дуже важкий вид спорту, але мені подобається. Чудово, що на чемпіонаті було багато учасників – так цікавіше змагатися. Звичайно, задоволена, що перемогла. Цьому успіху тут, у манежі, раділи і мої батьки, і друзі, котрі за мене вболівали».
Вихованцю київської ДЮСШ-25 Владиславу Чекану 14 років. Він став другим в особистих змаганнях, а в командних зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу. Хлопець розповів, що саме допомогло виступити успішно: «Я серйозно займаюся плаванням, але вирішив спробувати свої сили в сучасному п’ятиборстві. І вийшло вдало! Напевно, завдяки тому, що зміг дуже добре пробігти». Владислав зізнався, що особливо задоволений командними змаганнями, де він разом з товаришами посів перше місце.

Майбутні зірки сучасного п'ятиборства

Олег Плаксін, головний тренер збірної України з сучасного п’ятиборства:
– Сьогодні на старт вийшли безпрецедентна кількість дітей і підлітків. Такого ще не було! Дуже важливу роль відіграють біатл/тріатл, завдяки цим видам ми підводимо юних спортсменів безпосередньо до п’ятиборства. Дітям цікаво опановувати і плавання, і фехтування, і стрільбу... Краса п’ятиборства – у різноманітності. А з приводу сьогоднішньої масовості скажу – це ще тільки початок. Що буде далі! Головне, щоб у нас тренерів вистачило.
Валерій Рудковський, старший тренер м. Києва з сучасного п’ятиборства:
– Дуже приємно, що на наші змагання приїхали гості з Молдови. Закладено хороший почин для майбутніх матчевих зустрічей.
Діти показали себе справжніми п’ятиборцями. Продемонстрували і вміння, і волю до перемоги, і ще раз переконалися, що в нашому виді спорту головне – працювати в комплексі. Успіх в одній дисципліні не гарантує загальної перемоги, необхідно максимально викладатися в усіх.
Можна розгледіти талант у дитині, але треба докласти багато зусиль, щоб хлопчика або дівчинку утримати в спорті. Адже на шляху бувають різні труднощі: і травми, і поразки, після яких деякі опускають руки. А шлях до успіхів тривалий. І щоб допомогти дитині повірити в себе, тренер має бути для нього і спортивним наставником, і психологом, і вміти знаходити підхід до кожного вихованця і багато-багато працювати.

Ігор
ЧЕМЕРИС