Біг заради гармонії
- Олімпійська Арена №9-2016
- Інші публікації

Українці завжди славилися своєю гостинністю. На жаль, у буденному плині часу ми іноді забуваємо цінності буття, передані нам пращурами. Та життя вносить свої корективи», – цими словами Тетяна Костриця з Хорошева, що на Житомирщині, описала мету міжнародної факельної естафети «Всесвітній біг заради гармонії».
У вересні Україна мала честь вдесяте приймати етап цієї загальноєвропейської естафети. Інтернаціональна команда з представників Великобританії, Мексики, Австрії, Хорватії, Чехії, Сербії, Білорусі, Словаччини і Молдови бігли від кордону з Білоруссю до кордону з Молдовою.
На підсумковій прес-конференції у Вінниці капітан міжнародної команди 48-річний Рашміван Коллінсон з Великобританії сказав: «Це мій другий забіг із відвіданням України, вперше я разом з учасниками Всесвітнього бігу побував у вашій країні 2006 року. Вражений відкритістю і доброзичливістю українців. Ми розпочали забіг 24 лютого цього року в місті Порту в Португалії та пробігли територіями 32 країн, Україна – тридцять третя держава, яка долучилася до «Всесвітнього бігу заради гармонії» і стала його кульмінацією, завдяки надзвичайно високій активності людей та численним щирим зустрічам. Попереду ще Молдова, Румунія, Болгарія, Македонія, Албанія, Греція, Італія і фініш у Римі».
Девашишу Торпі (Великобританія), Олександр Пчелін, В. Швидка (ВЦФЗН «Спорт для всіх»), Євген Фурс (віце-президент проекту «Біг заради миру», А. Хільченко (директор Житомирського обласного центру «Спорт для всіх»)
«Треба шукати те, що нас об’єднує, тому участь дітей дуже важлива – саме вони понесуть наш факел далі», – підсумував капітан міжнародної команди марафонців.
Сподобалася гостям українська традиція, коли представники від влади на адміністративних кордонах районів, міст і областей символічно передають факел один одному і таким чином сприяють порозумінню, дружбі і взаємоповазі між мешканцями різних регіонів країни.
Естафета стартувала у Рівному на День Незалежності, її маршрут пролягав Рівненщиною, Тернопільщиною, Буковиною, Хмельниччиною, Житомирщиною і Вінниччиною. В Україні учасники естафети подолали понад 1500 км, тривалість пробігу склала 18 днів. Традиційно естафета відбувається за підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства молоді та спорту і мережі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».