Вірність захопленню

• Олімпійська Арена №7-2018
  • Дзюдо
У червні в Глазго (Шотландія) проводився чемпіонат Європи з дзюдо серед ветеранів. Упродовж чотирьох днів на шести татамі нового спорткомплексу Emirates Arena за перемогу боролися спортсмени з 35 країн континенту. Змагання стали рекордними серед європейських ветеранських чемпіонатів за кількістю учасників – 1031! Попередні два турніри, які приймали Загреб і Пореч, збирали близько 800 атлетів.

Українська команда стала однією з найсильнишіх на чемпіонаті. У її складі змагалися 28 дзюдоїстів, вони завоювали 14 медалей: 5 золотих, 4 срібних і 5 бронзових.
Чемпіонами Європи стали наші найтитулованіші представники збірної дніпряни Ілля Чимчиурі й Сергій Балабан. Обидва боролися у ваговій категорїі 90 кг: Ілля у віковому дивізіоні М4 (45–49 років), а Сергій – у М2 (35–39 років). Чимчиурі вже вчетверте став найсильнішим ветераном континенту. Раніше він здобував «золото» на чемпіонатах 2012, 2013, 2017 рр. А Сергій Балабан у Глазго оформив золотий дубль, торік він також став чемпіоном Європи. Обидва дзюдоїсти провели по п’ять поєдинків і у всіх діяли дуже переконливо. Сергій у фіналі зійшовся з іще одним українцем харків’янином Денисом Стеценком і виграв у нього за дві хвилини «іпоном».
Найвищу нагороду також здобув киянин Нугзар Месаблішвілі. Він неодноразово здобував медалі ветеранських чемпіонатів Європи і світу. Нині боровся у віковому дивізіоні М5 серед спортсменів 50–54 років. У фіналі переміг британця Джона Гудвіна у додатковий час за «шидо».
Чемпіонкою стала єдина представниця жіночого українського дзюдо Лариса Масенко (Київ). Вона виступала у категорії до 70 кг у віковому дивізіоні F4. Це перший виступ Лариси на міжнародному ветеранському татамі.
Зі «сріблом» повернувся додому один з найстарших членів збірної України, тренер павлоградської ДЮСШ Олександр Венгер. 29 червня йому виповнилося 65 років. У Глазго він вперше виступав у дивізіоні М8 (65–69 років), провів чотири зустрічі, виграв три з них і став віце-чемпіоном Європи.
Срібну медаль виборов також президент Федерації дзюдо Дніпропетровської області, віце-президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк. Він удруге брав участь у турнірі. Торішній дебют на першості в Загребі завершився завоюванням «бронзи».
Бронзовими призерами у Глазго стали представники Дніпропетровщини Сергій Сінілов (Покров, -73 кг, М3 (40-44 роки), Олексій Овчаренко (+100 кг, М4 (45-49 років) і Євген Супрун (-90 кг, М5 (50-54 роки, обидва – Дніпро), Віталій Бубон (Київ, -100 кг, М2 35-39 років), Володимир Іваненко (Черкаси, +100 кг, М7 (60–64 років).
Заключного дня наша збірна стала чемпіонкою серед команд в категорії ТМ30 (30–39 років). Українські дзюдоїсти спочатку виграли в опонентів з Великобританії й Азербайджану, а у фіналі розгромили команду Німеччини з рахунком 5:0. «Золото» завоювали Юрій Кравець (Хмельницький), Сергій Ліпилін (Харків), Олег Халін (Дніпро), Сергій Синилов (Покров), Сергій Балабан (Дніпро), Денис Стеценко (Харків), Костянтин Ананченко (Харків), Віталій Бубон (Київ), Олександр Клешня (Дніпро).
А попереду – чемпіонат світу з дзюдо серед ветеранів, його у жовтні прийматиме мексиканський Канкун.