Чимало стимулів для перемог
- Олімпійська Арена №4-2018
- Дзюдо
Вихованці тренера Василя Волошина 23 роки, проте досвіду їй не позичати. На юніорському та юнацькому рівнях вона досягла значних успіхів. На чемпіонаті світу U-21 2015 року завоювала бронзову медаль. За рік також була третьою на континентальній першості U-23, багато разів перемагала на етапах Кубка Європи. Торік здобула нагороди на турнірах European Open, була призеркою етапів Grand Prix (КНР) і Grand Slam (Азербайджан). У лютому нинішнього року перемогла на European Open в Португалії.
І нарешті в квітні Каланіна завоювала свою першу медаль дорослого чемпіонату Європи.
Шлях до п’єдесталу вона розпочала з перемоги над італійкою Елеонорою Гері. У наступній сутичці здолала представницю Азербайджану Ірину Кіндзерську. Дуже напруженим був поєдинок проти досвідченої спортсменки з Боснії Лариси Церич – неодноразової призерки чемпіонатів Європи. Переможець визначився лише в додатковий час: до фіналу пройшла балканка.
У сутичці за «бронзу» Єлизаветі Каланіній протистояла її подруга по команді Галина Тарасова. Кременчужанці вдалося провести прийом на «вазарі», який і став переможним. А чемпіонкою у цій ваговій категорії стала француженка Романа Дікко, «срібло» – у Лариси Церич.
Кореспондент «Олімпійської арени» зв’язався з Єлизаветою Каланіною, котра поділилася своїми враженнями від квітневих подій.
Чим вам запам’яталася першість континенту?
– Звичайно, передусім тим, що я завоювала свою першу медаль дорослого чемпіонату Європи. Мріяла про це і прагнула цього. Велике значення для мене на змаганнях мав і інший фактор – накопичення досвіду, адже в Тель-Авіві зібралися найсильніші дзюдоїстки Європи, котрі входять до топ світового рейтингу. Помірятися з ними силами на татамі для мене дуже важливо. Крім того, додалося впевненості в собі: стоячи на п’єдесталі, розуміла, що непереможних суперниць немає.
Що стосується моїх поєдинків на чемпіонаті, то, напевно, найтяжчою була сутичка з Галею Тарасовою. Ми ж в одній команді, часто тренуємося разом. Тому прекрасно знаємо особливості боротьби одна одної. Такі поєдинки завжди бувають дуже складними. Проте мені вдалося виграти і стати призеркою. Складно передати словами мою радість від цієї нагороди.
Чого не вистачило для виходу до фіналу?
– Це досить непросте питання... Часто в таких випадках кажуть: «Не вистачило везіння, удачі». Можливо, якоюсь мірою це і справедливо. І все-таки, вважаю, справа в самих спортсменах: хтось підготувався краще, хтось трохи гірше. Один психологічно налаштувався добре, а його опонент не опанував емоції. Це цілий комплекс факторів, який і приводить до того чи іншого результату.
Ми з тренером проведемо глибокий аналіз, аби наступного разу уникнути тих помилок, яких я припускалася. Тим паче, що пройти до фіналу було цілком реально. З боснійкою Ларисою Церич ми зустрічалися на татамі досить часто, кількість перемог і поразок в наших особистих зустрічах приблизно однакова. І на цьому чемпіонаті Європи боротьба була рівною. Результат поєдинку вирішився в додатковий час. Звичайно, трохи прикро, а з іншого боку, невдачі теж є дуже потужним стимулом. Жага перемоги зростає ще більше, неодмінно хочеться взяти реванш. А шлях для цього один – наполегливо працювати і працювати.