Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Коли закінчується молодість?

Коли закінчується молодість?
В епоху стрімкого розвитку технологій, шаленого ритму життя, серйозних екологічних викликів ми спостерігаємо суттєве омолодження так званих хвороб цивілізації: атеросклерозу, цукрового діабету, ожиріння, гіпертонії. Це спонукає науково-медичну спільноту більше уваги приділяти пошуку нових засобів оздоровлення людини. Серед них – активізація внутрішніх ресурсів організму з акцентом на профілактику і, звичайно ж, здоровий спосіб життя.

Про ці проблеми йдеться в інтерв’ю кандидата медичних наук, засновника і директора першої в Україні та Східній Європі клініки з управління віком ReFutureclinic, консультанта Верховної Ради України з питань естетичної та антивікової медицини Євгена ШАГОВА кореспонденту «Олімпійській арені».

Євгене Анатолійовичу, у чому полягає концепція вашого закладу? Чи можливо керувати віком?

- Принцип Age management, який ми використовуємо, це не специфіка клініки чи вид послуг, це світогляд, який ґрунтується на комплексному підході до власного здоров’я. Наша концепція полягає в тому, що медицина опікується не лише лікуванням проявів хвороб, а й конструюванням здоров’я впродовж цілого життя людини за допомогою надсучасних технологій і знань.
Наш підхід – у синергії способу життя та сучасних технологій. Людина створена природою унікальною і гармонійною, наше завдання – підтримувати баланс. Молодість є не часовим проміжком, вона визначається певними показниками, які з часом, під впливом агресивних зовнішніх факторів і нашого способу життя, знижуються. Потрібно здійснювати профілактичні заходи, аби цього не сталося, і отримувати відповідну терапію з відновлення оптимальних показників. Так, здоровий сон, фізична активність, боротьба зі стресом і здорове харчування підтримують сталість систем організму, а замісна гормональна терапія, клітинні та апаратні технології і ортомолекулярні препарати, як ми вважаємо, – відновлюють резерви до рівнів, характерних для молодого віку.

У чому безпосередньо полягає індивідуальний підхід за вашою методикою?

- Базуючись на даних діагностики, розробляємо індивідуальну карту здоров’я з покроковими рекомендаціями щодо дієти, фізичних навантажень, фармакології, використовуємо комплекс даних, включаючи висновки психологів, фізіотерапевтів тощо.

Яку роль відіграють у здоровому способі життя харчування і спорт?

- Фундаментальну, адже конструювання здоров’я насамперед є планомірним процесом зміцнення організму і лише потім – боротьбою з негативним зовнішнім впливом. Новітні клітинні та гормональні методики повинні підвищувати продуктивність систем, а не лише намагатися нейтралізувати наслідки необачного поводження з організмом. Тому першорядне значення мають корекція дієти та адекватні фізичні навантаження, боротьба зі стресом і шкідливими звичками.

Восени прогнозують нову хвилю коронавірусу, більш потужну. Які можуть бути запобіжники?

- Гігієна та оздоровлення, як і в будь-який інший час. Аби уберегтися від вірусів, потрібна боротьба з хронічними запаленнями та алергією, оздоровлення кишківника й компенсація дефіцитних станів, контроль гормонів і детокс (очищення крові та печінки). Це досягається за допомогою здорової дієти, занять спортом, перебування на свіжому повітрі, здорового сну, детоксикації та підтримки імунітету біоактивними препаратами та вітамінною терапією.

За якими напрямами ви співпрацювали з Національним олімпійським комітетом?

- Спільно ми випустили книгу «Перші кроки до здоров’я та довголіття», розраховану на дитячу аудиторію. Видання містить прості рекомендації, як, починаючи з перших років життя, сформувати корисні звички, що є запорукою здорового розвитку. Зараз НОК сфокусований на адаптації до нових реалій в умовах пандемії COVID-19, тому подальша співпраця може бути поновлена згодом.

Розкажіть про інноваційний проєкт у сфері Age management, який ви нещодавно презентували.

- Головна мета проєкту – пояснити важливість іншого бачення охорони здоров’я та відкрити потенціал для професійного розвитку у медичній сфері.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Записала
Олена КОТЛЯР