Якщо бракує енергії
- Олімпійська Арена №2-2017
- Клуб краси і здоров’я
П’ятнадцять неочевидних причин того, що ви постійно почуваєтеся втомленими
Втім, нестача сну – лише одна й найбільш очевидна причина слабкості. Інші приховані фактори можуть бути простими, як наприклад, безлад у вашому офісі чи надто висока температура у помешканні, та вони суттєво впливають на самопочуття.
Фахівці National Institutes of Health (США) зауважують, що виснаженість не те саме, що сонливість. Остання означає необхідність поспати, а втомленість – це нестача енергії та мотивації. Вона може бути природною реакцією на брак сну, але також на емоційний стрес, гормональні зміни і хвороби.
Не поспішайте списати виснаженість на круговерть щоденних справ. Це універсальний і нечіткий симптом, який тіло використовує, аби сигналізувати, що ви маєте краще про нього дбати. Зробіть невеликі зміни у вашому розпорядку – це один з найкращих способів визначити причину млявості.
Вам потрібно більше води
Дегідратація робить вас нездоровим у кілька способів. Нестача води уповільнює процеси в організмі, у тому числі кліткові функції, роблячи вас сонним і кволим. Обсяг крові знижується, і це ускладнює роботу серця. Необхідний обсяг води залежить від багатьох факторів: вашої ваги, активності та ін. Чітким індикатором гідратації є колір сечі: темний є ознакою нестачі води для життєдіяльності організму.
І нагадаємо: брак води компенсує тільки вода. Кава, чай, сік і тим більше газовані напої не вирішують проблему, а найчастіше загострюють її.
Необхідне прибирання
Прибирайте якомога більше сміття зі свого життя. Наводячи лад у середовищі, що вас оточує, ви очищуєте засмічену, перевантажену свідомість. Викинути з шаф увесь одяг, який ви не носите більше двох років, розібрати більше не потрібні папери і винести сміття з кухні й ванної кімнати означає розплутати вузол навколо себе.
Можливо, у вас проблеми зі щитоподібною залозою.
Виснаженість – це важлива ознака проблем зі щитоподібною залозою. За даними Американської асоціації клінічної ендокринології, коли гіпертеріоз починає впливати на метаболізм, спочатку людина може відчути приплив енергії. Однак надалі, як правило, організм не витримує і почуття втоми стає постійним. Якщо ви почуваєтеся млявими, поспавши достатньо годин і не вдаючись до надмірної активності, перевірте свою щитоподібну залозу.
Температура зависока
Це один з дивовижних методів прожити довше. Тепло висушує повітря у приміщенні, тож взимку рекомендована температура для вітальні – 21 градус, для інших кімнат – 18 градусів. У надто теплому приміщенні буває складно заснути, ви крутитиметеся і перевертатиметеся, намагаючись влаштуватися комфортно, і зрештою почуватиметеся кволими зранку.
Ви пізно прокидаєтеся
Намагайтеся дотримуватися одного й того самого режиму засинання й прокидання, навіть коли не потрібно рано вставати на роботу. Щоденні прокидання о шостій ранку і раптовий сон до першої дня на вихідних порушують внутрішній годинник організму. «Час, коли ви прокидаєтеся, визначає час засинання вночі», – коментує доктор Карл Дограмджі, директор Центру порушень сну лікарні університету Джеферсона. Якщо ви встаєте пізно, із засинанням можуть виникнути проблеми. Чим більша щоденна різниця у часі відходу до сну, тим більше симптомів порушення внутрішнього ритму має людина.
Вам потрібно більше магнію
Магній – це м’язовий релаксант, який покращує якість сну, саме тому людям, котрі хочуть спати добре, рекомендують вживати продукти з високим вмістом магнію. Дефіцит магнію пов’язаний і з іншими неврологічними аспектами, зокрема тривожністю, гіперактивністю (яка також провокує виснаженість). Нестача магнію може викликати хронічне погане самопочуття, брак енергії та клінічну депресію.
Ви не тренуєтеся
Ціна за малорухливий і неактивний спосіб життя велика і вона виявляється у формі фізичної болі, втомленості й ожиріння. Загальновідомо, що люди, котрі регулярно займаються спортом, мають більше енергії. Дослідження виявили, що легкі тренування зменшують відчуття кволості на 65% і збільшують життєві сили на 20%.
Ви не спите достатньо
Як і харчування, сон біологічно необхідний і потрібна кількість індивідуальна для кожної людини. Хтось почувається бадьорим після семи годин відпочинку, комусь необхідно щонайменше десять. Національний фонд сну (США) нещодавно оновив свої рекомендації щодо того, скільки часу сну справді потрібно людині (див. таблицю). Неспання тотально впливає на здоров’я і не просто спричиняє роздратованість зранку, воно виявляється у набиранні зайвої ваги, зниженні здатності до навчання й виконання завдань, проблемах з пам’яттю та ін.