До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

«Іскра» Кам’янського – титан елітної команди

«Іскра» Кам’янського – титан елітної команди
2010 року місто Кам’янське охопила черлідингова лихоманка. Незадовго до цього Тетяна Володимирівна Залогіна – нині президент Кам'янської міської федерації черлідингу, очолювала клуб з танцювальної аеробіки та естрадного танцю «Іскра».

Під її керівництвом було здобуто чимало нагород на національних і міжнародних змаганнях. Це й зрозуміло, оскільки Тетяна Володимирівна має великий педагогічний досвід, завжди йде в ногу з часом і цікавиться розвитком спорту України. 11 років тому стався випадок, який надихнув її на нові звершення.

«Як це було...»


2007-го у Дніпропетровську проводився чемпіонат області з аеробіки. Клуб Залогіної здобув золоті нагороди, а Тетяна Володимирівна звернула увагу на показовий номер дівчат з Павлограда. Виступ був дуже динамічний, з елементами акробатики й гімнастики, хореографічними рухами, супроводжуваний шелестінням помпонів. Цей яскравий номер спонукав познайомитися з черлідингом ближче. Чемпіонки області з аеробіки привернули увагу управління освіти, яке дало «зелене» світло спортсменам, котрі зможуть стати майбутнім нового виду спорту.
Незабаром клуб «ІСКРА» отримав запрошення на Кубок України з черлідингу, який проводився у Харкові. Там сталося диво: дівчата посіли друге місце в змаганнях юніорських данс-команд. Це і підштовхнуло Тетяну Володимирівну пов’язати своє життя з новим видом спорту, що полонить серця тисяч дітей у різних куточках світу.

«Зірки клубу»


Олена Козинець першою в Кам’янському виконала норматив майстра спорту з черлідингу і стала взірцем для своїх молодих подруг по команді. За сім років майстрів присвоїли Анастасії Холобко, Єлизаветі Тимофєєвій, Анні Шокотько, Валерії Соловей і Валерії Чабан, на них сьогодні мріють буди схожими сотні дівчат, котрі тренуються з ними пліч-о-пліч.
А Олена Козинець сьогодні є головним тренером міської федерації і формує вектор розвитку черлідингу в місті.

З перших уст


«Український черлідинг рухається вперед семимильними кроками: 5 медалей вищого гатунку світових чемпіонатів національної збірної України та 42 медалі першостей континенту – яскраве тому підтвердження, - зауважує Тетяна Залогіна. – І ми постійно розвиваємося, намагаємося бути кращими, ніж торік. Перебуваємо в постійному пошуку і я вірю, що черлідери Кам’янського свого часу увійдуть до олімпійської команди, бо в нас є найголовніше для цього – бажання й великий потенціал. Є надія, що спортсменки нашого клубу представлятимуть місто й область у складі збірної країни на таких престижних змаганнях, як чемпіонати світу, вже найближчими роками. І звичайно, ми робитимемо все можливе для здійснення мрії кожного спортсмена – здобуття нагороди на Олімпійських іграх. До речі, членами Кам’янської міської федерації є більше 400 спортсменів, і черлідинг сьогодні став спортом № 1 у місті. В нас є єдина проблема – нестача тренерів, тому вже зараз спортсменки Валерія Чабан, Анастасія Дегтярь і Ганна Лавриненко мріють стати опорою головному тренеру міської федерації Олені Козинець і опановують нюанси професії тренера на семінарах українського й міжнародного рівнів».
2015 року за підтримки мера міста Андрія Білоусова в Кам’янському при спортивному клубі «Прометей» було відкрито школу з черлідингу, і результати перевищили всі сподівання. «Іскра» під керівництвом Олени Козинець чотири рази поспіль ставала чемпіоном України в командному фристайлі й хіп-хопі та представляла нашу країну на чемпіонатах Європи у Відні, Празі й Гельсінки. А дует у складі Єлизавети Тимофєєвої й Анни Шокотько посів четверте місце на першості континенту і зробив гідну заявку на те, аби підкорити п’єдестал пошани у грудні цього року на чемпіонаті Європи в Афінах.
У клубі до нового сезону розпочали підготовку сім майстрів спорту і 38 кандидатів у майстри спорту, на рахунку котрих 35 золотих нагород чемпіонатів і кубків України серед дорослих і 115 нагород молодіжних і юнацьких чемпіонатів.

«Mobilis in mobile…»


…українською мовою «Рух – це життя». Саме цей девіз є гаслом Тетяни Залогіної протягом усього її педагогічного шляху. Вона рухається вперед щодня, доводячи свою амбітність на кожному старті.
Кам’янські черлідери вже заявили про себе не тільки на теренах рідної країни, а й світу. Чекатимемо на нові звершення!

Крістіна ЮХІМЧАК,
майстер спорту, член національної збірної України