До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Срібло фінської карбівки

Срібло фінської карбівки
1 липня у Гельсінкі українська збірна, сформована на базі львівського «Динамо», здобула срібні медалі молодіжного чемпіонату Європи. В скарбничці Всеукраїнської федерації черлідингу груп підтримки спортивних команд ця нагорода стала 42-ю, здобутою на континентальних першостях.

Представництво
У заявці молодіжної збірної України, якій було довірено захищати честь країни у найпопулярнішому в Україні виді програми – командному джазі, було 21 прізвище. За представленням президента львівської обласної федерації черлідингу Наталії Блажко, виконком федерації вніс до заявочного списку 18 спортсменок «Динамо» (Львів) і по одній представниці столичного клубу «Грейс», полтавського Art Life і харківської КДЮСШ № 1.

Виконком
Виконком Європейського черлідингового союзу ухвалив низку рішень, які докорінно змінюють концепцію проведення майбутніх чемпіонатів континенту. Починаючи з наступного року змагання триватимуть три дні. Поборотися за медалі зможуть не всі, а тільки вісімки кращих у кожному виді програми, що завоюють це право у півфіналах.
Також національні федерації не зможуть заявляти на турнір свої дуети напряму. За нагороди змагатимуться тільки п'ять кращих хіп-хоп і фристайл дуетів, котрі наберуть набільше очок у змаганнях ліги Європи поточного сезону. А значить, клопотів і переживань у спортсменів і тренерів помітно побільшає.

Старт
Ми стартували в оточенні чотирьох кращих команд Словенії й Росії, які останніми роками є законодавицями мод не тільки в європейському, а й у світовому «джазі». Нагадаємо, що 2017-го «золото» ЧЄ дісталося словенкам, а обидві російські команди залишилися без нагород. Напередодні європейської першості 2019 року, яка проводитиметься у Санкт-Петербурзі, черлідери з Росії зобов'язані були підготувати собі плацдарм для наступу на п'єдестал. З урахуванням того, що і словенки поступатися позиціями не збиралися, шанси української молодіжки на успіх глядачам могли здатися доволі скромними. Втім, відмовлятися від боротьби за місце на подіумі не входило в плани не тільки тріумфаторів торішнього Євро, а й молодих амбітних команд з Хорватії, Греції й Шотландії, котрі останніми роками гучно заявили про себе. У цій ситуації українки не мали права навіть на найменшу помилку в дуже складній постановці «Войовничі амазонки», поставленій на популярний трек співачки Руслани Magical, яку більше 6 місяців двічі на день відпрацьовували з командою старший тренер Наталія Блажко і тренер-репетитор Лідія Юдіна.
Напевно, у такому виді спорту, як черлідинг, де доля медалі залежить від кожного атлета, не варто виділяти когось окремо: аби перемагати, потрібна не команда зірок, а команда-зірка. Але капітан нашої молодіжки Анастасія Малошенко, невтомна Юліана Куракіна й «мотор» «Динамо» Софія Василишин заслуговують на особливу увагу головного тренера збірної країни Анни Андрієнко. Втім, серця усіх дівчат стукали в унісон, змусивши завмерти більше 5000 глядачів, котрі заповнили трибуни.
Лише 0,5 бала відділили нас від перемоги, але «срібло» має ще більше згуртувати команду в майбутній боротьбі за перемогу. Попереду новий чемпіонат і нова вершина – золота! Підкоримо – і націлимося на те, аби вдесяте завоювати світовий подіум!

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Юрій КРИКУН
президент Всеукраїнської федерації черлідингу

Фото
з колекції федерації