Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Дебют академії

  • Олімпійська Арена №2-2019
  • Бокс
Андрій Котельник
Львів’янин Андрій Котельник - заслужений майстер спорту, срібний призер Олімпійських ігор 2000 року, переможець Кубка Європи, багаторазовий чемпіон України серед аматорів, чемпіон світу серед професіоналів за версією WBA 22 вересня 2018-го знову опинився в центрі уваги. Того дня в столиці Галичини було відкрито Академію боксу Андрія Котельника, якій немає аналогу в Україні.

- Ще коли виступав на професійному рингу, був переконаний, що після завершення кар’єри з боксом не розпрощаюся, - розповідає Андрій Котельник. - Тільки бачив себе не в ролі тренера, а швидше менеджера. Ось чому й взявся передусім за створення благодійного фонду, який опікувався групами підготовки, проведенням дитячих змагань, котрі поступово набули статус міжнародних. Розраховувати на щось більше перешкоджала відсутність спеціалізованого залу, хоча про такий осередок я завжди мріяв. Крига скресла, коли шість років тому відомий меценат, власник торгово-виробничого комплексу «Південний» Петро Іванович Писарчук подбав про відкриття спеціалізованого залу з двома рингами, тренажерами, реабілітаційним центром. Перемовини з Писарчуком були конструктивними і невдовзі на цій базі почала функціонувати школа Андрія Котельника, яка потім завдяки співпраці з училищем фізкультури трансформувалася в Академію боксу.

Хто оплачує оренду цього комплексу, де також знайшлося місце для музею Андрія Котельника і магазину, де можна придбати інвентар торгової марки знаменитого боксера Флойда Мейвейзера?

- Це стало справжнім подарунком шанувальникам боксу і здорового способу життя від Петра Писарчука, який взяв всі витрати по утриманню комплексу на себе. Знаєте, навіть не віриться, що раніше тут був павільйон з продажу меблів. Відчувалося, що під час його перебудови врахували буквально кожну дрібницю і, вважаю, що цей комплекс нині є одним з кращих в Україні для тренувального процесу. Так от для учнів училища фізкультури вхід безкоштовний, як і для наймолодших шанувальників боксу. Для решти – символічна оплата індивідуальних занять, а кошти йдуть на зарплату адміністратора, прибиральниць.

А як вирішувалося питання з тренерськими кадрами?

- На цій базі працюють п’ять тренерів, усі вони в минулому доволі відомі боксери: Юрій Нога і Василь Карташов отримують зарплату в спортшколі «Атлет» облради «Динамо», з якою у нас партнерські відносини, і опікають групи початківців, а Роман Джуман, Олег Леус і Зорян Шевадзуцький відповідають за підготовку учнів відділення боксу УФК, котрі якраз й презентують академію на всеукраїнських першостях та міжнародній арені. До речі, є в нас уже і філіал на Сихові, де функціонує зал «Гетьман» з двома рингами. Саме там, до речі, я починав свій шлях до вершин спортивної майстерності. Щоправда, питання з тренерськими кадрами, які працювали б у структурі академії на цій базі ще перебуває в стадії вирішення. Якщо Петро Іванович Писарчук є почесним президентом Академії боксу, то куратором тренерського загону можна назвати Дмитра Дмитровича Сосновського, мого першого наставника, який потім впродовж багатьох років очолював національну збірну України.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Василь
МИХАЙЛОВ