Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Олександр Усик – абсолютний чемпіон світу

  • Олімпійська Арена №7-2018
  • Бокс
Олександр Усик – абсолютний чемпіон світу
22 липня в Москві український професіональний боксер першої важкої ваги (до 90,7 кг) Олександр Усик переміг у фіналі Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS) російського спортсмена Мурата Гассієва і став першим володарем Кубка Мохамеда Алі. Вигравши суперсерію, Усик завоював титули чемпіона світу одразу в чотирьох найпрестижніших версіях – Всесвітньої боксерської ради (WBC), Всесвітньої боксерської організації (WBO), Всесвітньої боксерської асоціації (WBA) і Міжнародної боксерської федерації (IBF). Крім того, він став володарем пояса журналу The Ring.

В аматорській боксерській кар’єрі Олександр Усик досяг найвищих успіхів: у його активі «золото» чемпіонату світу, Європи, а 2012 року в Лондоні він став олімпійським чемпіоном. Сам спортсмен неодноразово підкреслював, що досвід олімпійського боксу значною мірою став запорукою успіху на професіональному рингу. Не просто успіху, а справжнього тріумфу!

На шляху до кубка


Усику підкорилися всі вершини, про які тільки може мріяти професіональний боксер. Після того, як він став володарем чемпіонських поясів WBO (2016) і WBC (2018), залишалися не здобутими титули WBA і IBF. Додати їх до чемпіонської колекції допомогла участь у турнірі Всесвітньої серії боксу.
Довідка. World Boxing Super Series (Всесвітню боксерську суперсерію) в березні 2017 року заснували німецький промоутер Калє Заурланд і його американський колега Ричард Шафер. Турнір заявлений як щорічний і проводиться у двох вагових категоріях: першій важкій і другій середній. Поєдинки відбуваються на виліт за системою плей-оф. Переможець отримує спеціальний трофей – Кубок Мохамеда Алі, і грошову винагороду.
Свою тріумфальну ходу українець розпочав з чвертьфіналу, в якому впевнено технічним нокаутом здолав опір німецького суперника боснійського походження Марко Хука. Таким чином, українець зберіг свій пояс WBO і вийшов до півфіналу Суперсерії.
На цій стадії у січні нинішнього року наш спортсмен зустрівся в Ризі з чемпіоном WBC латвійцем Майрісом Брієдісом. Потім цей поєдинок Олександр назве одним з найтяжчих у своїй професіональній кар’єрі. Рішенням більшості арбітрів перемогу присудили українському боксеру. Пояс чемпіона WBC перейшов до Усика.
І ось 22 липня – зустріч з чемпіоном світу за версіями WBA і IBF Муратом Гассієвим. Переможець поєдинку здобував титул абсолютного чемпіона і Кубка Мохамеда Алі.
Готовність Усика фізична, психологічна і тактична була ідеальна. З першого до останнього раунду Усик боксував у високому атакувальному темпі і з великою концентрацією в захисті. Суперник просто не встигав стежити за переміщеннями Олександра. Спіймати момент і завдати нокаутуючий удар було практично неможливо. Усик грамотно розподілив сили на весь поєдинок і навіть в 12-му раунді не знизив швидкість. Мурат Гассієв показав себе дуже міцним бійцем. Витримати таку кількість ударів – в основному в голову – і продовжувати перебувати в стійці, дано не кожному боксеру…

… Одинадцятий раунд
На стадії «чемпіонських трихвилинок» Усик наче отримав порцію нових сил, бити став у кілька разів більше, причому досить результативно. Суперник цілковито розгублений. Він навіть приблизно не може уявити, що робитиме Олександр наступної секунди. Жодної ефективної протидії з його боку. Втім, Усик не забуває і про обережність, адже суперник залишається небезпечним, а один випадково пропущений удар може звести нанівець все те, що заробив у попередніх раундах.

Дванадцятий раунд
Здається, ніхто вже не вірить у примарний шанс Гассієва уникнути поразки нокаутом. Тим паче, що «високий пілотаж» у виконанні Олександра не припиняється: ноги «виписують» по рингу неймовірні па, руки вилітають немов з гармати. На такій мажорній для Усика ноті лунає гонг. Суддівський вердикт: 120-108, 119-109, 119-109 на користь українського боксера!

Після бою


Заслужена перемога. Дуже символічно, що саме Олександр Усик здобув Кубок Мохамеда Алі, оскільки народився в один день з цим великим боксером (17 січня, тільки на 45 років пізніше). І свій вирішальний поєдинок український спортсмен провів, дотримуючись знаменитої «формули» Алі: «Боксер на ринзі має пурхати, як метелик, і жалити, як бджола».
Статистика бою красномовно свідчить про значну перевагу Олександра Усика: за весь поєдинок він завдав 939 ударів, з них точних – 252. На рахунку Мурата Гассієва – 313 ударів, точних – 91.
Олександр Усик став першим українським – і четвертим на планеті – абсолютним чемпіоном світу, котрий заволодів чотирма чемпіонськими поясами.
Після тяжкого для нього поєдинку Мурат Гассієв сказав: «Відмінний бій, і для мене це прекрасний досвід. Хочу привітати команду Олександра Усика з чудовою роботою, яку вони виконали. Великий плюс мого суперника в тому, що він має колосальну школу аматорського боксу, провів набагато більше боїв. Ми з командою побачили наші слабкі сторони, і тепер старанно над ними працюватимемо».
Український спортсмен подякував усім, хто його підтримував. За його словами, тепер найбільше бажання – зустрітися зі своїми трьома дітьми, котрих не бачив два місяці.
Щодо своїх спортивних планів Олександр Усик зазначив, що має велике бажання зустрітися в рингу з 35-річним британським боксером Тоні Беллью, котрий навесні нокаутував знаменитого Девіда Хея. Трохи пізніше Беллью відповів згодою на пропозицію про поєдинок з Усиком. Промоутери нашого спортсмена не виключають, що цей бій може відбутися в Україні. Олександр поділився і ще однією своєю мрією – перейти в суперважку вагову категорію.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
Ольги ІВАЩЕНКО, K2 Promotions Ukraine