Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Ринг осяяли нові зірки

  • Олімпійська Арена №9-2016
  • Бокс
Боксерський турнір на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро тривав 16 днів. Якщо зірками Олімпіади-2012 в Лондоні були українці, то в Бразилії тріумфували представники Узбекистану. Ще до початку Ігор багато хто передрікав цій команді неймовірний успіх, і прогнози підтвердилися

Узбецькі боксери вперше здобули перемогу в загальному заліку Ігор, завоювавши в Ріо три золотих, дві срібні та дві бронзові медалі. За цими показниками спортсмени середньоазіатської республіки обігнали і визнаних фаворитів олімпійського рингу – кубинців. Додамо, що Узбекистан став першою країною колишнього СРСР, боксери якої змогли на Олімпійських іграх виграти загальний медальний залік.
Крім того, володарем престижного призу Вела Баркера найтехнічнішому боксеру Олімпіади став Хасанбой Дусматов (вагова категорія до 49 кг). Нагадаємо, що вісім років тому в Пекіні цей Кубок завоював Василь Ломаченко. І цього разу ми можемо від душі порадіти олімпійському успіху Дусматова, котрий в 2013–2014 роках виступав у складі команди «Українські отамани» боксерської ліги WSB.
До речі, володарями Кубка Вела Баркера вже шосту Олімпіаду поспіль стають виключно боксери з країн колишнього СРСР: Атланта-1996 – Василь Жиров (Казахстан). Сідней-2000 – Олег Саїтов (Росія), Афіни-2004 – Бахтіяр Артаєв (Казахстан), Пекін-2008 – Василь Ломаченко (Україна), Лондон-2012 – Серік Сапієв (Казахстан).
Що стосується загального медального заліку, то тут безумовний лідер – Куба. Її боксери домінували на чотирьох Олімпіадах – з 1992-го по 2004 рік. Двічі лідерство вони «віддавали» господарям Ігор: в 2008 році китайцям і 2012-го – британцям. Кубинці і в Ріо були близькі до успіху в загальному заліку, завоювали стільки ж «золота», скільки і їхні середньоазіатські суперники. Але за кількістю срібних і бронзових медалей Узбекистан обійшов Кубу. Цікаво, що кубинська зірка Робейсі Рамірес свою першу олімпійську медаль виборов у Лондоні у віці 18 років. А в Ріо встановив рекорд, ставши наймолодшим дворазовим олімпійським чемпіоном. Нагадаємо, що Василь Ломаченко здобув своє друге олімпійське «золото», будучи 24-річним.
На третьому місці загального медального заліку в боксерському турнірі Ріо розташувалися представники Франції, котрі здобули дві медалі найвищого гатунку. Причому це було зроблено, так би мовити, «по-сімейному»: зусиллями подружньої пари – Тоні Йока (понад 91 кг) і Естель Моссель (до 60 кг). Вони є першим подружжям в історії світового боксу, в якому і дружина, і чоловік мають олімпійський чемпіонський титул.

В рингу Микола Буценко

Для господарів Ігри теж стали особливими: за всі роки участі бразильських боксерів в Олімпіадах вони змогли здобути чотири медалі – «срібло» і три «бронзи». І тільки в Ріо бразилець нарешті виборов золоту нагороду, цього успіху добився Робсон Консейсао у ваговій категорії до 60 кг.
Ще одна «топова» команда – збірна США – у скарбничці має три нагороди. До фінального поєдинку у вазі 56 кг дістався Шакур Стівенсон і зрештою зійшов на другу сходинку п’єдесталу. «Бронзу» в категорії 49 кг виборов Ніко Ернандес. Серед жінок чемпіонкою стала Кларесса Шілдс (75 кг). Нинішній показник американців-чоловіків був кращим за останні вісім років: у Пекіні і Лондоні вони залишилися без медалей. На минулих Іграх команду виручили дівчата – «золото» здобула Кларесса Шілдс, «бронзу» – Марлен Еспарза.
Не завоювали нагород на олімпійському рингу в Ріо представники визнаних боксерських країн – Італії, Угорщини, Польщі, Аргентини.
Ріо-де-Жанейро став щасливим містом для кількох призерів минулих Ігор. Тут завоювали медалі володарі олімпійських відзнак Лондона росіянин Михайло Алоян, кубинці Робейсі Рамірес і Ласаро Альварес, казахстанці Адильбек Ніязимбетов і Іван Дичко, британець Нікола Адамс, американка Кларесса Шілдс.
Коли називають країни – лідери світового боксу, незаслужено забувають згадати Монголію. А вона проте може похвалитися стабільними успіхами на Іграх. Статистика свідчить, що п’ять медалей із загалом семи за всю історію цієї команди були завойовані на трьох останніх Олімпіадах. У Бразилії бронзову нагороду своїй країні приніс Отгондалай Доржнямбуу.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС