До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Головний старт зими: підсумки і сенсації

Біатлон. Чемпіонат світу 2021
Позаду найважливіший біатлонний форум 2021-го... Для збірної України цей чемпіонат світу, який проводився з 10 по 21 лютого в словенській Поклюці, міг бути і більш успішним: мали хороші шанси завоювати дві-три нагороди, у деяких випадках до п’єдесталу було рукою подати. Але, так чи інакше, без медалей наші спортсмени не залишилися. І, звичайно, в тому виді програми, на який традиційно розраховуємо.

«Призова» четвірка

Жіноча естафета 4х6 км – наш козир, головна надія. Уже багато років на найголовніших стартах планети українки незмінно входять до числа фавориток і посідають місця на п’єдесталі. Нинішній чемпіонат світу не став винятком.
Цього разу на старт вийшли Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дар’я Блашко і Олена Підгрушна.
На першому етапі бігла Меркушина. Вона припустилася промаху на першому вогневому рубежі, але на другому, у стійці, була точною. Фініш перетнула п’ятою.
Прийнявши естафету на другому етапі, Джима стрімголов рушила вперед. У стрільбі точністю похвалитися не могла, але показала дуже хорошу швидкість. Завдяки цьому передала естафету, будучи вже в першій трійці.
Блашко, котра бігла на третьому етапі, використала на стрільбі один додатковий патрон і з другого вогневого рубежу пішла першою. На жаль, їй не вистачило сил втримати лідерство: завершила етап четвертою.
І ось – вирішальний відрізок, на ньому змагалася Підгрушна. На стрільбу стоячи вона прийшла разом з норвежкою Марте Ройселанд і боролася за «золото». Але два промахи знизили її шанси.
На останнє коло капітан нашої команди пішла третьою, у двох секундах від німкені Франциски Пройсс. Досить швидко наздогнала суперницю і спробувала відірватися від неї на підйомі. Але не вдалося. У фінішному спурті Пройсс обійшла Підгрушну. Таким чином, німецька команда захистила титул віцечемпіонок світу. А збірна України третій рік поспіль завоювала бронзові медалі.
Цікаво, що п’єдестал у жіночій естафеті не змінився порівняно з минулим роком. Перше місце посіла команда Норвегії з результатом 1:10.39,0. На 8,8 сек. пізніше завершили гонку німкені, наша команда відстала від лідера на 9,2 сек.

Від старту до старту

Змішана естафета. Змагання в Поклюці відкрив саме цей вид програми, в якому за збірну України виступали Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима і Олена Підгрушна. Це був той старт, де українці мали реальні шанси потрапити до числа призерів. Протягом усієї гонки наші спортсмени були серед претендентів на медалі. Особливо добре проявила себе Джима, котра бігла на третьому етапі, прийнявши естафету у Підручного. Вона використала лише один запасний патрон на двох вогневих рубежах, а на третьому колі бігла на рівні з лідерами. Підгрушна прийняла естафету другою. Вона б не упустила свій шанс, коли б не стрільба на останньому рубежі. Хоча Олена і уникла штрафу, але втратила багато часу на три перезарядки. Усе останнє коло українка переслідувала шведку Ханну Еберг, але обійти її так і не зуміла. До бронзової медалі не вистачило якихось пів секунди.
А чемпіонами світу в класичній змішаній естафеті втретє поспіль стали норвежці.

Спринт, чоловіки. Чемпіоном світу з часом 24.41,1 став швидкісний швед Мартін Понсілуома, якому вдалося закрити всі мішені. Його перемогу цілком можна назвати сенсаційною, оскільки раніше 25-річний біатлоніст жодного разу не вигравав гонки навіть на Кубку світу.
Що стосується українців, то кращим з них був Прима: з одним промахом і відставанням від лідера 1.01,8 він посів 20-те місце. Підручний (+1.05,0) фінішував на 23-й позиції – йому довелося бігти два штрафних кола. Богдан Цимбал (+1.20,4) стріляв ідеально, але біг не дуже швидко – замкнув топ-30. Далеким від успіху став виступ Антона Дудченка (+2.57,7), якого відкинули назад три промахи. Він завершив спринт з 78-м результатом.

Спринт, жінки. Переможницею в цій дисципліні стала норвезька біатлоністка Тіріл Екхофф (21.18,7). Їй вдалося закрити всі десять мішеней. Ця перемога дозволила їй обійти співвітчизницю Марте Ройселанд в загальному заліку Кубка світу і перехопити жовту майку лідера.
З українок краще за всіх пробігла Підгрушна (+1.05,4). Подолавши одне штрафне коло, вона фінішувала 11-ю (з 99 учасниць). У Блашко (+1.12,2) – 14-те місце, у Джими (+1.58,4) – 37-ме, у Валі Семеренко (+2.24,7) – 50-те.

Персьют, чоловіки. Гонку переслідування другий рік поспіль виграв французький біатлоніст Емільєн Жаклен (31.22,1), котрому вдалося закрити всі двадцять мішеней.
Добре показав себе в цій гонці Прима, який, незважаючи на три штрафних кола, зумів – після старту з 20-го місця – фінішувати восьмим. Його відставання від лідера – 2.00,6. Лише одного промаху за дуже хорошої скорострільності припустився Цимбал (+2.49,3). Він посів 18-й рядок підсумкового протоколу. Капітан чоловічої збірної України Підручний (+3.25,2) не зміг закрити шість мішеней. Він фінішував 28-м.

Персьют, жінки. І знову на верхній сходинці п’єдесталу Тіріл Екхофф!
Підгрушна (+1.13,9) посіла сьоме місце. Вона закрила всі двадцять мішеней і дуже добре бігла на фінішному колі, обійшла таких швидкісних біатлоністок, як норвежка Марта Ройселанд і німкеня Деніз Херрманн.
Блашко (2.59,2) і Джима (+2.59,4) припустилися по три промахи і посіли, відповідно, 24-те і 25-те місця. Що стосується Валі Семеренко, то на першій стрільбі вона закрила лише одну мішень. На другому вогневому рубежі додала в пасив ще один промах і в середині гонки зійшла з дистанції.

Індивідуальна гонка, чоловіки. Тут переміг норвезький спортсмен Стурла Легрейд.
Кращим у складі української команди був Прима (+2.31,2), який промахнувся тільки одного разу – на останньому вогневому рубежі – і посів дев’яте місце.
Артем Тищенко (+5.13,7) і Антон Дудченко (+5.18,6) фінішували, відповідно, на 44-му та 46-му місцях. Невдала стрільба – шість промахів – не дозволила показати задовільний результат Підручному (+6.40,2), котрий фінішував 67-м.

Індивідуальна гонка, жінки. Чемпіонкою світу стала чешка Маркета Давидова.
Кращою в складі збірної України стала Меркушина (+2.28,0), яка з однією хвилиною штрафу посіла 13-те місце. Чотирьох промахів припустилася Джима (+4.06,4) і фінішувала 32-ю. У Віти Семеренко (+4.39,1) – 41-ше місце, у Підгрушної (+4.55,0) – 43-тє.

Одиночна змішана естафета. За збірну України в цьому виді виступали Прима і Блашко і були дуже близькі до завоювання медалей. Вони використали лише по одному запасному патрону і стали найкращими снайперами гонки. На жаль, якісної стрільби для завоювання медалі виявилося недостатньо. На останньому колі Блашко не змогла нав’язати боротьбу за «бронзу» Еберг і фінішувала четвертою.
Чемпіонами світу стали французи Антонін Гігонна і Жюлья Симон.

Естафета 4х7,5 км, чоловіки. На сто відсотків прогнози фахівців виправдала збірна Норвегії, яка перемогла з результатом 1:12.27,4. До її складу входили Стурла Легрейд, Тар’єй Бьо, Йоханнес Бьо і Ветле Крістіансен.
Збірну України представляли Богдан Цимбал, Дмитро Підручний, Артем Прима й Антон Дудченко. Значну частину гонки вони були серед претендентів на медалі. Після третього етапу Прима передав естафету Дудченку другим. Але той поки що не зміг на останньому етапі на рівних конкурувати з кращими біатлоністами планети. Наша команда стала п’ятою з відставанням від лідера 1.12,7 хв.

Мас-старт 12,5 км, жінки. Ідеальна стрільба і хороша швидкість забезпечили перемогу в цьому виді Хаузер.
Підгрушна на екваторі гонки завдяки ідеальній стрільбі з положення лежачи була серед претендентів на медалі. Але на наступних двох вогневих рубежах капітан української команди припустилася по одному промаху і фінішувала 12-ю з відставанням від лідера 1.36,5 хв. Блашко довелося бігти шість штрафних кіл. Вона посіла передостаннє 29-те місце (+5.00,2).

Мас-старт 15 км, чоловіки. Чемпіоном світу став Легрейд.
Артем Прима пробіг п’ять кіл штрафу і фінішував 21-м, відставши від лідера на 2.42,6 хв.

Повністю читайте у віддрукованому номері.