Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Все заради перемоги!

Здається, зовсім недавно ми вболівали за наших дівчат-біатлоністок в естафеті на чемпіонаті світу у Хохфільцені, будували плани на майбутній олімпійський сезон…І от уже промайнули перші тренувальні збори, і команда розпочала найвідповідальніший етап підготовки до участі в Олімпійських іграх-2018 у Пхьончхані.

Майбутня олімпійська арена для біатлоністів розташована на високогір'ї, тож значна частина підготовки відбуватиметься в схожій місцевості, аби спортсмени мали змогу адаптуватися до висотних перепадів. Було вирішено провести завершальний літній збір в альпійському Бесані. Це містечко на південному сході Франції, де розташована мальовнича долина ля Мор'єн з величезною кількістю гірськолижних курортів і прекрасною інфраструктурою, з усім необхідним для проведення ефективного тренувального збору.
Головному тренеру жіночої збірної команди Урошу Велепецу вдалося врахувати фактор адаптації організму до різного атмосферного тиску, до складних погодних умов, які змінюються на такій висоті по кілька разів на день. Як досвідчений фахівець він дуже тонко підійшов до організації тренувального процесу.
Команда у складі Юлії Джими, Олени Підгрушної, Валентини і Віти Семеренко, Анастасії Меркушиної, Ольги Абрамової й Ірини Варвинець провела у Франції двадцять один день. Спортсменки розмістилися в альпійських апартаментах якраз навпроти Біатлонного центру Бесана, що було доволі зручно для тренувань, особливо для ранкових.
Наші спортсмени неодноразово говорили, що краса довкола так надихає, що вони готові тренуватися цілими днями, милуючись неймовірними схилами французьких Альп, вдихаючи чисте гірське повітря.
Тренуючись за індивідуальними планами, біатлоністки поєднували тренування на лижоролерах, стрільбу, крос, велопробіжки і заняття в залі.
Юлія Джима більше уваги приділяла стрільбі: як показав попередній сезон, зі швидкістю у неї все гаразд, тому вона зосередилася на відпрацюванні навичок ідеальної стрільби. Юлю називають сонечком збірної за її позитивний настрій, сліпучу усмішку, неймовірну енергію та вміння зберігати витримку в кожній ситуації.
Ірина Варвинець старанно працювала на стадіоні, дослухаючись до порад і настанов тренера.

Стрільбу лежачи виконує Ірина Варвинець

Наймолодша представниця нашої збірної Анастасія Меркушина займалася, не шкодуючи своїх сил. Її батько й особистий тренер Олег Меркушин супроводжує Настю на зборах.
Це не єдина сімейна команда у нашому жіночому біатлоні. Сімейство Семеренко також виїздить на збори у повному складі. Сестри Валя і Віта потихеньку відновлюють свій непереможний дует, син Віти Марк майже усюди поруч зі своєю матусею-чемпіонкою, а чоловік Андрій у всьому підтримує та допомагає на зборах. Особистий тренер сестер Григорій Шамрай допоміг Віті повернутись у форму і докладає максимум зусиль, аби Валя прогресувала і досягла свого максимуму.
До повноцінних командних тренувань приєдналась і Ольга Абрамова, яка зараз перебуває у чудовій формі і готова до нових викликів. Наша найдосвідченіша спортсменка Олена Підгрушна зізналася, що гори для неї – найкраще місце: ніщо не заважає зосередитися. На жаль, Олені довелося завершити тренування достроково і повернутися через проблеми зі здоров'ям. Вона сподівається, що якнайскоріше зможе продовжити підготовку.
Хоча у кожного індивідуальна програма, день було розписано погодинно і всі члени команди дотримувалися режиму: зранку швидкісне тренування на дистанції або підйом вгору, крос-походи, в обідній час – відпочинок і сон, друга половина дня присвячена тренуванням на тренажерах, стрільбі, корективам за результатом ранкової роботи. Навантаження змінювалися, даючи спортсменам змогу відновити сили та перепочити.
В одному з крос-походів команда підкорила Col d’Iseran – перевал висотою 2770 метрів над рівнем моря, найвищий в Європі.
Нинішній збір завершився контрольним мас-стартом.
Отже, розпочинається головний етап підготовки до Олімпійських ігор у Кореї. На біатлоністів чекає ще кілька зборів у Європі перед першим снігом, вкатування – і такі довгоочікувані старти. Як зауважує головний тренер: «Важко цілковито спрогнозувати сезон, слід врахувати всі фактори, самопочуття спортсменів, психологічний стан. Найважливіше – опанувати свої страхи, переживання, емоції – те, що заважає зосередитись і йти вперед. Решта – справа досвіду, майстерності і тяжкої праці».

Електронна версія, повна – у віддрукованому №9-2017
Передплатити журнал зараз!


Лілія БУДЗУЛЯК,
Федерація біатлону України

Фото надані
Федерацією біатлону України