До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Олімпійський дух Сараєва

Олімпійський дух Сараєва
На початку лютого Сараєво й Східне Сараєво приймали ХІV зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль. На престижних змаганнях Україну представили 22 юних спортсмена, які змагалися у біатлоні, гірськолижному спорті, лижних гонках, фігурному катанні й шорт-треку. Бронзові медалі турніру завоювали біатлоніст Степан Кінаш і фігуристка Анастасія Архипова.

Бронзовий дубль


Для більшості учасників ЄОЮФ - це перший великий старт у їхній кар’єрі. Напередодні від’їзду нашої команди до Боснії та Герцеговини на Олімпійській базі в Кончі-Заспі відбулася тепла зустріч, під час якої своїм досвідом з юними олімпійцями поділилися уславлені атлети: президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон Сергій Бубка, бронзова призерка Олімпійських ігор-1994 Валентина Цербе-Несіна, срібна призерка Олімпійських ігор-1998 Олена Петрова. Під час чаювання досвідчені спортсмени розповіли про свої перші найскладніші звершення, опанування себе на стартах, важливість участі у подібних змаганнях, а також відповіли на запитання юних колег.
«Перед гонкою в мене не було хвилювання чи страху. Не думав про результат, а налаштовувався старанно пройти дистанцію. Задоволений, що мені це вдалося».
Фігуристка Анастасія Архипова вважалася на фестивалі однією з фавориток. Переможниця міжнародних змагань і чемпіонатів України за підсумками короткої програми посіла друге місце. Перед фінальним виступом наймолодша спортсменка нашої збірної мала чудовий настрій. Незважаючи на помилки у довільній програмі, Насті вдалося посісти високе місце серед найсильніших юних фігуристок континенту.
Окрім двох медалей юні українські представники зимових видів спорту можуть похвалитися й особистими рекордами, які встановили в Сараєво й Східному Сараєво. Після завершення змагань наставник збірної з шорт-треку Віталій Сівак зауважив: «Участь в Олімпійському фестивалі для наших спортсменів – це прекрасний досвід! Вони виходять на якісний лід з однолітками – спортсменами високого рівня й розуміють, що можуть конкурувати з ними, мають потенціал і сили. Приємно відзначити, що в Сараєво і Данило Федоренко, і Микита Глотов, для якого, до речі, це був перший міжнародний старт, в індивідуальних виступах покращили особисті рекорди. Тож виконаємо роботу над помилками й розвиватимемося далі». До речі, у мікст-естафеті наша команда потрапила до ТОП-8 найсильніших, а у чвертьфіналі показала найкращий час за всю історію виступів українців у мікст-естафетах на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях. Покращили власні показники також наші лижники й гірськолижники.
Традиційно Олімпійський фестиваль став для учасників не лише змагальним етапом, а й подарував багато нових друзів. Українські спортсмени протягом усіх стартів підтримували один одного на трибунах арен.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Катерина
ЖИДКОВА

Фото
автора