До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Болт: від спринту до футболу

Усейн Болт
Ямайський спринтер Усейн Болт, без сумніву, є одним із найвидатніших спортсменів сучасності. Він восьмиразовий олімпійський чемпіон, одинадцятиразовий чемпіон світу, переможець багатьох турнірів. Болтові належать світові рекорди в бігу на 100 і 200 м. Пропонуємо увазі читачів деякі факти з його біографії.

Багато років спринтер виступав у спортивній формі фірми Puma. А перший контракт був підписаний 2003-го, коли юному спортсмену виповнилося 17. Потім Усейн заявляв в інтерв’ю, що вдячний цій компанії, яка змогла помітити його талант на початку великого шляху.
Вчені намагалися науково пояснити причину фантастичних результатів бігуна і дійшли висновку, що вся справа у генетиці. Наблизитися до його результатів інші спринтери зможуть хіба що за 30 років. Максимальна швидкість, яку він розвивав, – 43,9 км/год. Середня довжина кроку на спринтерській дистанції – 2,6 м. У Берліні, де легкоатлет показав свої найкращі результати, йому встановили незвичайний монумент. Статую з болтів і шурупів зібрав німецький скульптор Віта Дедель Кльовер. Необхідну кількість матеріалу він збирав майже три роки.
Попри те, що Болт не показував особливих успіхів під час навчання в школі й коледжі, університет Вест-Індії присвоїв йому ступінь почесного доктора юридичних наук. Шкільні вчителі згадували, що хлопець мав здібності у математиці, але був неуважним на уроках.
У серпні 2017 р. Болт оголосив про те, що йде з легкоатлетичних доріжок, але завершувати спортивну кар’єру в той час не планував. Захоплення крикетом залишилося в минулому, у спортсмена з’явилася нова пристрасть – футбол. Він розповідав про своє бажання стати професійним футболістом, але багато хто вважав, що це звичайний рекламний трюк. Проте Болту вдалося пройти збори в складі дортмундської «Борусії», потім він виступав за аматорський клуб «Сентрал Кост Мерінерс». Надходили пропозиції від мальтійського клубу «Валетта» і деяких інших. Але Болт-футболіст не зміг досягти слави Болта-спринтера. Що стосується футбольних уподобань видатного ямайського бігуна, то він є вболівальником «Манчестер Юнайтед» і мріяв з’явитися на полі в складі саме цієї команди.

За матеріалами
зарубіжної преси

Фото
wikimedia