До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Спортивна мозаїка (№5-2020)

Невідоме про відоме
Ми продовжуємо знайомити читачів з незвичайними видами спорту, які у нас майже невідомі. Почнемо з того, який придумали на берегах Туманного Альбіону.

Спортивні «гібриди»


Хорнуссен - «фермерський хокей» з домішкою бейсболу. Фото Hornussen Гравець однієї команди спеціальним батогом метає м'яч, а суперники намагаються відбити його снарядом, який зовні нагадує лопату, доти, поки той не торкнеться землі.

«Боротьба пальцями ніг». Фото Borba_nogi Батьківщиною цього своєрідного єдиноборства вважають селище Веттон. Змагаються у положенні сидячи. Суперники сідають обличчям один до одного і впираються правими стопами в I раунді, а в II – лівими. Учасник, котрому вдасться зробити захоплення і утримання великого пальця суперника не менше трьох секунд, оголошується переможцем. Якщо обидва тайми не виявили переможця, оголошується третій – знову на правих ногах.

Гонка на велосипеді в болоті. Фото Bike-Bog-snorkelling Хто придумав таке змагання, невідомо, але з фантазією у нього все гаразд. Нелегка ця справа – проїхати на двоколісному транспорті через канаву, наповнену болотним брудом. Перемагає той, хто покаже мінімальний час проходження траси. Усі учасники перебувають в однакових умовах - по пояс у багнюці. Хоч як дивно, цей вид спорту досить популярний у світі. Напевно, тому що видовище надзвичайно веселе.

Гра «в дрібниці». Фото Palki_voda. Щорічно в Європі проводять світову першість з кидання паличок у воду. Учасники встають на одну сторону моста і одночасно кидають вниз свої «спортивні снаряди». Чия паличка швидше випливе з іншого боку, той і тріумфатор.

Жереб за допомогою писанок


Наприкінці квітня минулого року, під час великодніх свят, незвичайний спосіб розіграшу половини поля футбольними командами перед початком матчу придумав арбітр Івайло Стоянов.
У поєдинку чемпіонату Болгарії зустрічалися команди «Ботєв» і ЦСКА. Гравці вийшли на поле і чекали, коли суддя, як це прийнято, підкине монетку, щоб визначити, кому дістануться праві, а кому ліві ворота. Але Стоянов замість підкидання монетки запропонував провести розіграш... за допомогою битви крашанками, розфарбованими в кольори команд. У «змаганні» капітанів переміг гравець «Ботєва» - його писанка виявилася міцнішою. Можливо, і удачу в матчі принесло великоднє яйце: «Ботєв» у підсумку виграв 2:0.