До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

В Орландо запам’ятають українців

Наші атлети диктують моду на міжнародній арені


На спортивній карті вітчизняних шанувальників пауерліфтингу, або, як його ще називають, силового триборства, є прикарпатське містечко Коломия, точніше – спортивний комплекс «Локомотив». Упродовж багатьох років тут проводяться чемпіонати України з пауерліфтингу чи одного з видів цієї дисципліни – жиму штанги лежачи.

Пауерліфтери знають, що їм тут завжди раді, адже завдяки старанням директора спорткомплексу Павла Петровича Федоровича там не тільки функціонує сильна секція, вихованцями якої є кілька атлетів світового рівня, і створено сучасну базу для тренувань, а й багато робиться для популяризації цього виду спорту. І якщо керівництво «Укрзалізниці» подбає, аби в «Локомотиві» завершилася модернізація готелю, то туди сміливо можна запрошувати найпрестижніші міжнародні старти чи проводити централізовані тренувальні збори одразу у кількох дисциплінах.
А відмінною рисою березневого чемпіонату України було те, що в ньому вперше не взяли участь провідні атлети, хоча вони й були присутні в Коломиї, де їм вручили спеціальні призи за чудово проведений тогорічний сезон.
- Усе пояснюється просто, – бере слово генеральний секретар Федерації пауерліфтингу України, заслужений майстер спорту Тетяна Мельник. – Наші лідери за підсумками попереднього чемпіонату світу в США завоювали ліцензії для участі у Всесвітніх іграх, котрі у липні прийматиме польське місто Вроцлав, й цілеспрямовано готуються до цих змагань. Однак на чемпіонаті головний тренер збірної України Сіражутдін Базаєв мав нагоду переглянути в ділі найближчий резерв, котрий претендуватиме на виступ в цьогорічному чемпіонаті Європи.

Коли зайшла мова про чемпіонат світу в американському місті Орландо наприкінці минулого року, то виступ збірної України перевершив усі сподівання.

- Дійсно, наші чоловіки відсвяткували загальнокомандну перемогу, а жінки замкнули призову трійку. На найвищу сходинку п’єдесталу пошани зійшли Андрій Наньєв, Сергій Білий, Олексій Бичков, Дмитро Семененко і Лариса Соловйова. Вибороли й чимало срібних і бронзових нагород.

А що перешкодило вам – багаторазовому призеру чемпіонатів світу, зійти на п’єдестал в Орландо?

Виступала в новій для себе ваговій категорії й потрібен був час для адаптації. Проте програно лише бій, а не битву. Я фінішувала четвертою, здобула ліцензію для участі в Всесвітніх іграх, проаналізувала свій виступ і докладу зусиль, аби у Вроцлаві реабілітуватися.

Хто, на вашу думку, буде головними конкурентами українців на Всесвітніх іграх?

- Передусім американці, раніше високо розцінювалися й шанси росіян, але оскільки кількох представників з їхньої збірної дискваліфікували через допінг, то в Польщі вони змагатимуться не в повному складі. До речі, суперництво там точитиметься не у восьми та семи категоріях, відповідно, серед чоловіків і жінок, як зазвичай, а лише в чотирьох: легкій, середній, важкій і надважкій. Лауреати ж ігор визначатимуться за так званою формулою Вілкса, де враховується співвідношення між власною вагою атлета й підкореною ним вагою.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Василь
МИХАЙЛОВ