До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Зірки наяву

Юлія Левченко
З кожним тижнем легкоатлетичний сезон в Україні набирає обертів. Уже традиційно він на початку року відкрився змаганнями «Різдвяні старти» у Києві. Особливості цьогорічного турніру прокоментував головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник.

Свого часу ви і самі неодноразово брали участь у «Різдвяних стартах», чи не так?

– Так, виступав і дуже любив цей турнір. Цьогоріч через карантинні заходи «Меморіал Дем’янюка» перенесли з січня на лютий, а раніше ці змагання завжди йшли у зв’язці, яка мені дуже подобалася. Із задоволенням брав участь в обох стартах, а після них уже розпочиналися міжнародні змагання і чемпіонат України в приміщенні.
Нинішні «Різдвяні старти» були 26-ми за ліком. На турнір завжди збирається велика кількість учасників. До Києва приїхали 209 атлетів з 22 регіонів України. Така широка географія порадувала. Як і участь лідерів. Першими традиційно на старт вийшли майстри спортивної ходьби. Людмила Оляновська й Едуард Забуженко показали досить високі результати і підтвердили свій клас. Ми побачили, що вони якісно проводять підготовку, і це дозволяє з оптимізмом чекати на командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби та Олімпійські ігри.

А основна увага була прикута до сектора для стрибків у висоту, де змагалися одразу троє лідерок.

– Так, Юлія Левченко й Ірина Геращенко традиційно відкривають сезон «Різдвяними стартами». Цьогоріч до них приєдналася і Ярослава Магучіх. Саме вона й перемогла, повторивши рекорд України в приміщенні (2.02 м). Левченко теж показала досить високий рівень: 1.95 м – це завжди гідний результат, а вона незадовго до цього перехворіла на коронавірус. Геращенко стрибнула на 1.92 м. Дівчата порадували. Після «Різдвяних стартів» Магучіх перемогла на змаганнях в Удіне (2.00), а Геращенко виграла командний чемпіонат України в приміщенні (1.92 м).

У Києві Ярослава сказала, що в одній зі спроб на 2.04 м вона далеко відштовхнулася, як це роблять хлопці, і відчуття були для неї нові й цікаві. Такі відштовхування дійсно нетипові для дівчат?

– Так, подібні відштовхування передбачають подолання висот 2.10 м і вище, що було б, звісно, непогано. Навіть у Стефки Костадінової попри польотні стрибки відштовхування були ближчі. Загалом на 2.04 у Ярослави були дуже обнадійливі спроби.

Останні два роки були дуже складними для стрибуна у довжину Сергія Никифорова. Спочатку запалення легень, потім тривалий карантин у цілому світі. Все це призвело до того, що атлет мусив боротися з депресією. Можемо констатувати, що повернення відбулося?

– Після всіх негараздів він уже на першому турнірі показав величезний потенціал. 7.92 м – один з найкращих його стрибків на початку сезону за всю кар’єру. Сергій активно шукає старти, на яких міг би себе реалізувати і виконати олімпійський норматив. 23 січня виступив у Стамбулі, де переміг, стрибнувши на 8.01.
Також відзначив би стрибки жердинника Владислава Малихіна. Влітку він майже нічого не показував, а зараз стрибнув на 5.50 м і мав непогані спроби на 5.60 м.

Ще одним поверненням року можна назвати відновлення Артема Коноваленка після травми. Він почав тренуватися в Анатолія Бойка, тренера бронзової медалістки Олімпійських ігор Ольги Саладухи.

– Травма була досить серйозною – розрив зв’язки надколінника на правій нозі. Ми дали Артему повністю відновитися. Потім відбувся перехід до Анатолія Бойка. З ним ми говорили про те, аби не форсувати підготовку. Зимовий сезон цього року не настільки важливий, як літній, коли Коноваленко виступатиме на молодіжному чемпіонаті Європи. Нині він повернувся до сектора з особистим рекордом у приміщенні – 16.22 м.

Ще однією зіркою «Різдвяних стартів» була Марина Бех-Романчук. Вони з тренером знову вирішили розпочати рік зі спринту?

– Марина традиційно розпочинає рік з бігу на 60 м, таким чином розвиваючи спринтерські здібності. Вони йдуть своїм шляхом. І якщо це приводило до високих результатів у минулі роки, то чому б це не повторити зараз і не рухатися через спринт до стрибків?

Поки верстався номер

Блискуче виступили українські спортсмени на міжнародному турнірі зі стрибків у висоту Banskobystricka Latka, що відбувся на початку лютого у словацькоій Банській Бистриці.
Переможницею змагань серед жінок стала дніпрянка Ярослава Магучіх. Подолавши планку на висоті 2,06 м, вона не тільки завоювала золоту медаль, а й встановила низку досягнень: рекорд країни в приміщенні, абсолютний рекорд України, найкращий результат сезону в світі.
Срібну медаль турніру також виборола українська стрибунка – Юлія Левченко. Вона показала
результат 1,96 м.
У змаганнях чоловіків бронзову нагороду виборов Андрій Проценко. Він підкорив планку на висоті 2,28 м, повторивши свій найкращий результат сезону.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ольга
НІКОЛАЄНКО

Фото
Дмитра ПУТІНЦЕВА