До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Дебют нового стадіону!

Дебют нового стадіону!
Наприкінці грудня у Буковелі пройшов чемпіонат України з біатлону. Це був перший великий старт на базі нового біатлонного комплексу! Як він був організований, ми розпитали провідного тренера штатної збірної команди, заслуженого майстра спорту Сергія СЕДНЄВА.

– Національний чемпіонат став першим змаганням на стадіоні в Буковелі. Необхідно було ретельно вивчити, як все має бути облаштоване, як краще провести гонки. Оскільки стрільбище нове, спочатку не знали, звідки зробити заїзд, де правильно розмістити зону фінішу. Складними були перші три дні, довелося виконати нереальний обсяг роботи, щоб траси були готові вже до першого тренування. З часом стало зрозуміло, як все має бути налаштовано.

Наскільки стадіон готовий приймати змагання?

– Для проведення міжнародних турнірів, звісно, ще багато треба зробити. Але в нинішньому стані для організації чемпіонату України споруда цілком готова. Головне, що була настріляна достатня кількість снігу. Це нас врятувало, бо в інших місцях – у Тисовці, Сянках – на той час його не було, і у таких умовах провести чемпіонат було б неможливо. Сніг був чистий. Під час стартів падав натуральний, але за теплої погоди на такий покрив не можна розраховувати. Штучний сніг треба було правильно розтягнути ретраками, ми мали постійно контролювати процес.

Де розмістилися спортсмени? Чи була можливість жити поруч зі стадіоном?

– Цього разу ми жили у Ворохті: виходячи з того бюджету, який мали, це був оптимальний варіант. Доводилося долати відстань у 25 км до місця змагань, та ми організували транспорт, який курсував за чітким графіком. Для спортсменів незручностей не було. Все було вчасно й злагоджено.

Які особливості нової траси?

– Висота розташування стадіону майже така сама, як у Сянках чи Тисовці. У Ворохті біатлоністи жили трохи нижче, але суттєвих причин для змін самопочуття не було. Бігали по двокілометровому колу, рельєф доволі цікавий, не дуже крутий, але з переходами, це не дає багато часу на відпочинок, потрібно постійно працювати. Немає великих спусків і підйомів, постійні каскади та перепади з поворотами.

На стадіоні є технічні можливості, щоб обслуговувати велику кількість учасників?

– Так. Споруда ще не готова цілком, коли облаштування буде завершено відповідно до усіх норм проведення змагань, встановлять трибуни, буде розширено стадіон – тоді арена зможе вміщувати тисячі людей. На даний момент умови там достатні для організації внутрішнього чемпіонату: великі потужності для підготовки траси, є вакс-кабіни для переодягання та підготовки лиж, суддівський будинок. Невдовзі буде додано ще кілька вакс-кабін, достріляли чотирьохкілометрове коло: роблять «подушку» з достатньою кількістю снігу. Наприкінці березня, після останнього етапу Кубка світу, плануємо провести у Буковелі чемпіонат України.
Якщо лижоролерну трасу встигнуть завершити, можливо, проведемо у Буковелі і літній чемпіонат країни.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Лілія
БУДЗУЛЯК

Фото Євгена ВЯЛКОВА,
«Біатлон майбутнього»