До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Серфінг, брейк-данс та інші новинки Олімпіади-2024

Серфінг, брейк-данс та інші новинки Олімпіади-2024
Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету схвалив види програми і квоти спортсменів для Ігор XXXIII Олімпіади, які пройдуть з 26 липня по 11 серпня 2024 р. у Парижі. У пріорітеті гендерна рівність, інтереси молоді й гнучкість з огляду на реалії посткоронавірусного світу.

Головною новиною стало включення до олімпійської програми скейтбордингу, спортивного скелелазіння, серфінгу і брейк-дансу на підставі пропозиції, наданої Оргкомітетом. Передумови для дебюту брейк-дансу створив вдалий досвід розіграшу нагород у цьому виді спорту на Юнацьких олімпійських іграх у Буенос-Айресі.
Ігри-2024 у Парижі стануть першими в олімпійській історії абсолютно гендерно рівними. Однакова кількість чоловіків і жінок змагатиметься у 28 видах спорту з 32, що увійшли до програми Олімпіади. Вперше за умов цілковитої гендерної рівності відбудуться змагання з легкої атлетики, боксу і велоспорту. Кількість змішаних за статтю видів програми порівняно з Токіо-2020 буде збільшено з 18 до 22.
У легкій атлетиці нова змішана дисципліна замінить чоловічу ходьбу на 50 км, у боксі з’явиться нова жіноча вагова категорія внаслідок мінус однієї в чоловіків, у стендовій стрільбі змагання змішаних команд у категорії «треп» прийдуть на зміну аналогічним у «скіті», замість двох видів змагань у каное-спринті розіграють нагороди в екстремальному слаломі, одразу три нові мікст-дисципліни отримає вітрильний спорт замість чоловічого одиночного екіпажу у класі «Фінн», а також чоловічого й жіночого човнів на дві особи у класі «470».
При цьому квота у 10 500 спортсменів, встановлена для Парижа-2024, включаючи нові види спорту, призведе до загального скорочення кількості спортсменів на 592 порівняно з Токіо-2020 (11 092). Загальну кількість видів програми буде зменшено з 339 до 329. Скорочення буде пропорційним та орієнтованим на збереження універсальності Ігор.
Найбільше від цього секвестрування постраждала важка атлетика. Після низки допінгових скандалів у цьому виді спорту вирішили скоротити кількість учасників турніру зі 196 до 120, а також прибрати одразу чотири вагові категорії, які саме – вирішуватиме Міжнародна федерація важкої атлетики.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!