До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Токійський експрес

Всесвітній карантин. Новини МОК, міжнародних федерацій і Токіо-2020
Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах виключив можливість повторного відтермінування чи скасування Ігор. «Ми не готуємо жодного плану Б і сповнені рішучості провести успішні Ігри», - наводить слова Баха інформагентство Kyodo News.

Президент МОК також наголосив, що пріоритетним завданням для організаторів залишається гарантування безпеки учасників.
Тим часом Організаційний комітет «Токіо-2020» представив Виконавчому комітету МОК низку оновлень, присвячених заходам, пов'язаним із впливом COVID-19 на проведення Ігор. Серед них потенційне скорочення кількості учасників церемоній відкриття і закриття, а також зменшення терміну перебування атлетів в Олімпійському селищі. У своїй презентації генеральний директор «Токіо-2020» Тоширо Муто наголосив, що Національним олімпійським комітетам рекомендовано відряджати спортсменів за п'ять днів до початку змагань та відлітати максимум за два дні після їх завершення.
Наприкінці січня 2021 р. Міжнародний олімпійський комітет і Міжнародний паралімпійський комітет виступили зі спільною заявою стосовно чуток про скасування літньої Олімпіади в Токіо.
«МОК, МПК, Оргкомітет «Токіо-2020» і всі наші партнери зосереджені на забезпеченні безпечного і надійного проведення Олімпійських і Паралімпійських ігор цього літа. З моменту перенесення Ігор в березні минулого року всі, хто брав участь в організації, невпинно працювали над розробленням заходів і планів протидії COVID-19, які, як ми вважаємо, знизять ризик для спортсменів, усіх зацікавлених сторін і, що важливо, громадськості Японії.
Порівняно з березнем 2020 р. ми знаємо набагато більше про те, як поводиться вірус, як організувати безпечні спортивні заходи під час пандемії, і ми отримали підтримку завдяки початку вакцинації у світі. Немає сумнівів у тому, що Олімпіада в Токіо дуже відрізнятиметься від будь-яких попередніх Ігор. Однак ми вважаємо, що з урахуванням вжитих заходів її можна буде провести безпечно».
МОК сприятиме забезпеченню вакциною від коронавірусу спортсменів та інших членів команд, які 2021 р. візьмуть участь у літніх Олімпійських іграх у Токіо. Проте щеплення від COVID-19 не буде обов’язковою умовою для участі у головному старті чотириріччя, як запевнив президент МОК Томас Бах. За його словами, це слід робити як «знак поваги» до суперників та країни, що приймає турнір, але рішення про вакцинування матиме винятково особистий характер.

Напередодні Нового року на набережну японської столиці повернулися п'ять олімпійських кілець. Монумент, що був встановлений на спеціально пришвартованій баржі в Токійській затоці у січні 2020-го як символ наступних літніх Ігор, демонтували у серпні з міркувань безпеки (зокрема наближення сезону тайфунів) та у зв’язку з рішенням про відтермінування Олімпіади.
Після техобслуговування та реставраційних робіт у Йокогамі 69-тонну конструкцію висотою 15 м і довжиною 33 м повернули на місце попереднього розташування навпроти Райдужного мосту на набережній Токіо. Кільця оздобили спеціальною підсвіткою, яка вмикається щовечора, нагадуючи місцевим мешканцям про наближення Ігор XXXII Олімпіади.
Міжнародний олімпійський комітет не виключає можливості проведення Олімпіади в Токіо без глядачів. Остаточне рішення про формат Ігор ухвалять наприкінці лютого або в березні.
«Питання про присутність глядачів на трибунах я сформулював би так: це обов'язково чи просто приємно. Мені здається, що проведення Ігор з уболівальниками – це добре, але зовсім не обов'язково», – зауважив член МОК Ричард Паунд. За його словами, загалом розглядається шість-сім варіантів стосовно присутності глядачів на трибунах. Один з них – допуск на трибуни лише японських уболівальників. Раніше ймовірність того, що Олімпіада може відбутися за порожніх трибун, підтвердив голова Оргкомітету «Токіо-2020» Йоширо Морі.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!