До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

День спорту на «Олімпійському»

День спорту на «Олімпійському»
Святкування Дня фізичної культури і спорту на НСК «Олімпійському» 12 вересня стало справжньою подією для киян і гостей столиці. Дуже скучили всі любителі спорту – і діти, і дорослі – за такими яскравими подіями, де можна поспілкуватися із зірками спорту, взяти участь у конкурсах, спробувати свої сили в різних спортивних секторах, познайомитися з новими видами фізичної активності.

Головною метою цього свята, яке організували Міністерство молоді та спорту України і Всеукраїнський центр «Спорт для всіх», за участі Національного олімпійського комітету України, стала пропаганда здорового способу життя, залучення дітей і підлітків до занять фізкультурою.
В урочистому відкритті взяли участь міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, державний секретар Секретаріату Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту Жан Беленюк, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич, заступник голови Київської міськдержадміністрації Валентин Мондриївський, посли Європейського тижня спорту Ольга Саладуха і Наталія Добринська.
З великого екрану у відеозверненні учасників свята привітав президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка: «Спорт має дуже важливе значення в нашому житті. Він об’єднує людей, зміцнює здоров’я, загартовує характер і допомагає стати успішним у різних сферах діяльності. Хочеться побажати всім займатися фізкультурою і спортом, цінувати життя і один одного. Бажаю всім успіхів і нових перемог. Будьте активними!»
Жан Беленюк (віцечемпіон Олімпійських ігор з греко-римської боротьби):
– Дуже хорошою мотивацією до занять фізкультурою для хлопчиків і дівчаток є спілкування з переможцями і призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.
Упевнений, після такої зустрічі багато дітей серйозно займатимуться спортом.
«Розвиток спорту – це насамперед зміцнення здоров’я нації, – наголосив Вадим Гутцайт. – Не всі в майбутньому стануть чемпіонами світу та Олімпійських ігор, але всі мають обов’язково займатися спортом і фізкультурою у будь-якому віці. Батьки повинні показувати приклад дітям, щоб ті прагнули тренуватися в дитячо-юнацьких спортивних школах. Саме для цього ми відкрили простір на НСК «Олімпійському», аби тут на спортивних локаціях займалися всі охочі». Міністр подякував усім причетним до розвитку і популяризації спорту в Україні – спортсменам, тренерам, фахівцям, спортивним лікарям, фізкультурно-спортивним товариствам, федераціям тощо.
Великий заряд бадьорості та гарного настрою всім учасникам і гостям додала розминка #BeActive, яку провела чемпіонка світу, бронзова призерка Олімпіади-2016 з художньої гімнастики Анна Різатдінова. Їй допомагала група юних «художниць».
Як завжди на таких заходах, центрами особливої уваги хлопчиків і дівчаток стали локації видів спорту, де можна було не тільки подивитися виступи атлетів, а й пройти майстер-класи під керівництвом фахівців.
А можливостей випробувати себе було більш ніж достатньо! Тільки перетнули ворота стадіону – і одразу ліворуч бачимо ринг. Зліва від нього – уздовж доріжки – сектор гирьового спорту, тир, майданчики для бадмінтону, гольфу...
Валерій Андрійцев (віцечемпіон Олімпійських ігор з вільної боротьби):
– Як і ті великі заходи, які Мінмолодьспорт і НОК проводили раніше, нинішній є масовим. А масовий спорт – це основа основ, з нього розпочинається шлях до спорту вищих досягнень. А найперший крок, безумовно, – залучення до занять фізичною культурою дітей. Це запорука нашого успішного майбутнього.
Ближче до сцени постелили кілька килимів, на яких свою майстерність демонстрували представники різних видів єдиноборств: карате, тхеквондо, сумо, ушу, самбо, кікбоксингу. Справжньою окрасою дня стали фехтувальні поєдинки.

Відеозвернення Сергія Бубки

Відеозвернення Сергія Бубки

Великий інтерес у глядачів викликали мініматчі з хокею на траві, баскетболу 3х3 та інші ігрові види.
А що може бути найбільш цікавим для дітей, ніж поспілкуватися зі своїми кумирами, взяти у них автограф і сфотографуватися на згадку! Як не скористатися такою нагодою, тим паче, що навколо ціле олімпійське сузір’я: борці Жан Беленюк і Валерій Андрійцев, гандболістки Олена Цигиця і Олена Яценко, легкоатлетки Ольга Саладуха і Наталія Добринська, веслувальник Юрій Чебан, представниця стрибків у воду Анна Сорокіна, гімнастка Анна Різатдінова та інші.
Юрій Чебан (дворазовий чемпіон і бронзовий призер Олімпійських ігор з веслування на каное):
– Так і відбувається популяризація спорту і фізичної культури серед дітей, а це зрештою веде до того, що здоровий спосіб життя для них стане правилом. Спорт розвиває не тільки тіло, а й зміцнює душевну рівновагу, яка безпосередньо залежить від життєвого тонусу і настрою. Хочу побажати всім хлопчикам і дівчаткам активно займатися фізичною культурою, а спортсменам – досягти найвищих вершин, насамперед олімпійських.
Цей святковий день на головній арені країни ознаменувався ще однією важливою подією: було офіційно відкрито Європейський тиждень спорту в Україні, координатором якого другий рік поспіль є Національний олімпійський комітет.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото Павла КУБАНОВА (НОК України),
Андрія ВЕРКАЛЬЦЯ (прес-служба Міністерства молоді та спорту України)