Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Прості способи стати щасливішим і спокійнішим

Швидкість зміни навколишнього середовища, багатозадачність людини у сучасному світі, трагічні події у суспільстві підвищують тривожність, душевний дискомфорт. Як же уникнути постійного стресового стану? Лікарі радять кожному зробити збереження і зміцнення психічного здоров’я пріоритетом. Звучить складно, та досягти цього можна завдяки простим крокам. Відкиньте сумніви, не лінуйтеся, дійте, запроваджуйте нові звички – і за кілька місяців побачите, що ваша стресостійкість суттєво зросла, почуватиметеся впевненішими і щасливішими.

Дихайте. Організм має вбудовану антистресову систему: розум і легені. Щоб заспокоїтися, глибоко вдихайте і видихайте (на три рахунки), відновіть ритм дихання. Окрім фокусування на вдоху й видоху, «заземліться» і «увімкніть» усі п’ять органів відчуттів. Скажіть собі: «Я відчуваю, що мої ноги стоять на землі. Я чую звуки телевізору на задньому плані» абощо ви зауважуєте конкретної миті. Це знизить вплив стресу.
Виходьте на прогулянку принаймні один раз на тиждень. Вправи – навіть якщо це просто ходьба – можуть значно вплинути на ваше психічне здоров’я. Дослідження доводять, що прогулянки на природі полегшують симптоми депресії та значно покращують настрій.
Пробуйте нове. Забудьте про шопінг-терапію – спробуйте пригодницьку терапію. Психологи твердять, що витрачання грошей на нематеріальне приносить більше радощів. Відвідайте концерт улюбленого гурту, спробуйте зіплайнинг (спускання на сталевому канаті зі схилу) чи будь-що, цікаве вам, – станете щасливішими!
Ведіть щоденник вдячності або будь-який щоденник. Експерти підтверджують, що записування негативних думок допомагає очистити свідомість, а занотовування того, що вам подобається, покращує психічний стан.
Вдайтеся до терапії. Немає нічого поганого у тому, щоб прагнути підтримки. Фахівці зауважують, що розмовна терапія надзвичайно корисна для усвідомлення і управління негативними емоціями і вирішення питань поведінкового здоров’я. Якщо ви почуваєтеся втомленими для спілкування з кимось віч-на-віч, почніть зі звернення до он-лайн ресурсів, які допоможуть вам розібратися, що відбувається з вашим психічним здоров’ям.
Візьміть інформаційну паузу. Почуватися пригніченим через потік негативних суспільно-політичних новин – розповсюджене явище. Якщо вам дискомфортно від негативної інформації, обмежте або припиніть на якийсь час споживання медіа-продукту.
Складіть заспокійливий плей-лист і коли відчуватимете тривогу – просто настисніть play. Дослідження показують, що певні мелодії можуть зменшувати тривожність на 65%. Фахівці зі станів тривожності, вивчаючи такі показники, як мозкова активність і серцевийй ритм учасників дослідження, клінічно виявили, що найбільш заспокійлива пісня у світі – Weightless англійського музичного тріо «Марконі Юніон».
Лягайте спати на годину раніше. Сон – це магічний еліксир для психічного здоров’я. Недостатня кількість сну ускладнює управління емоціями і робить людину роздратованою, не кажучи вже про негативний вплив на фізичний стан організму.
Скоротіть споживання алкоголю. Одна річ – бокал червоного вина після тривалого дня. Однак велика кількість міцних напоїв після насиченого робочого тижня з подальшим похміллям нікому не корисна і руйнує фізичне здоров’я. Деякі вчені наголошують, що надмірне вживання алкоголю збільшує рівень тривожності.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!